Ситуація із зерном розвиватиметься динамічно, – Денисенко припустив, як діятиме Ердоган
Росія цинічно краде українське зерно та намагається продати його Туреччині. Водночас там почали розслідування щодо походження зерна, яке прибуло з окупованого Бердянська на російському судні. Як у ситуації з зерном діятиме Ердоган – читайте припущення експера у статті.
Власну думку 24 каналу висловив радник глави МВС Вадим Денисенко. Він каже, що відповісти на це питання складно, бо Ердоган зараз перебуває "на розтяжці".
До теми "Схеми" стверджують, що Росія системно вивозить зерно з України в Туреччину: супутникові знімки
За словами Денисенка, президенту Туреччини з однієї сторони не можна погодитися на те, що він приймає крадене зерно.
"Водночас а з іншого боку – він не може розсваритися з Росією, тому він старається зараз балансувати між усіма. Тому поки ситуація 50 на 50. Ми до кінця ще не розуміємо, яке внутрішньополітичне рішення буде прийнято", – сказав він.
Радник глави МВС вважає, що всі юридичні історії вторинні, бо це виключно внутрішньополітична історія і від цього буде залежати те, як будуть далі розвиватися події.
На думку Денисенка, звичка Ердогана – це торгуватися та виставляти свої умови. "Але поки що він ніяких умов не виставляв, тож важко зрозуміти, який предмет торгів буде в трикутнику "Україна – Росія – Туреччина", – відповів він.
Ситуація (з зерном – 24 канал) буде розвиватися динамічно. І протягом наступних днів ми побачимо або певні вимоги від Ердогана, або певні відмови, або якісь рішення,
– наголосив радник міністра.
Денисенко про ситуацію з зерном та обмеження поїздок для військовозобов'язаних: відео
Вивезення краденого зерна до Туреччини: основне
- Напередодні посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що в порт Карасу зайшов корабель Zhibek Zholy з окупованого росіянами Бердянська.
- Ймовірно, корабель вивіз з Бердянська 7 тисяч тонн краденого українського зерна.Офіс генпрокурора звернувся до турецької сторони з проханням вжити відповідних заходів.
- Додамо, що цей корабель побудований в Росії на замовлення казахстанської компанії KTZ Express Shipping, але він ходить під російським прапором.
- У казахстанській компанії збрехали, що буцімто перевезення здійснюється за узгодженим гуманітарним коридором на прохання української сторони.
- У неділю, 3 липня, турецькі митники затримали судно Zhibek Zholy. Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що турецька сторона співпрацює з Україною у вирішенні подальшої долі судна.
- А днями Туреччина розпочала розслідування щодо походження зерна на судні Zhibek Zholy, яке 1 липня зайшло у порт міста Карасу, що на схід від Стамбула.