Судно Zhibek Zholy не почало розвантажувати зерно

Турецька сторона 4 липня розпочала розслідування щодо походження зерна на судні Zhibek Zholy, яке 1 липня зайшло у порт міста Карасу, що на схід від Стамбула.

До речі Ситуація ледь не катастрофічна, – у KSE назвали країну, яка найбільше страждає від нестачі зерна

Bloomberg з посиланням на слова турецьких посадовців, які спілкувалися з виданням на умовах анонімності, повідомляє, що судно з українським зерном ще не причалило в порт.

Також повідомляється, що судно Zhibek Zholy не почало розвантажувати крадене зерно. Корабель з краденим зерном перебуватиме в турецьких водах, поки турецька влада не перевірить його походження і маршрут транспортування.

З Бердянська вкрали 7 тисяч тонн українського зерна

  • Посол України в Туреччині Василь Боднар 1 липня повідомив, в порт Карасу зайшов корабель Zhibek Zholy з окупованого росіянами Бердянська. Офіс генпрокурора одразу звернувся до турецької сторони з проханням вжити відповідних заходів.
  • Суховантаж Zhibek Zholy побудований в Росії на замовлення казахстанської компанії KTZ Express Shipping, але він ходить під російським прапором.
  • У національній компанії з перевезень "Қазақстан темір жолы" збрехали, що буцімто перевезення здійснюється за узгодженим гуманітарним коридором на прохання української сторони.
  • Точної інформації про кількість краденого українського зерна на судні Zhibek Zholy немає. Водночас ставленик Кремля у Запорізькій області Євген Балицький заявляв, що корабель вивіз з Бердянська 7 тисяч тонн краденого українського зерна.
  • У неділю, 3 липня, стало відомо, що турецькі митники затримали судно Zhibek Zholy. Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що турецька сторона співпрацює з Україною у вирішенні подальшої долі судна.

Дізнайтесь більше – Туреччина затримала судно з краденим росіянами зерном: дивіться відео