Суховантаж "Жибек Жолы" належить казахстанському судновласнику KTZ Express Shipping Too (міста Нур-Султан). Проте менеджер судна – російська компанія "Green-Line" LLC, яка розміщена в Санкт-Петербурзі.

До теми Окупанти відправили з Бердянська у "дружні країни" перше судно з краденим українським зерном

Наразі судно стоїть у порту Карасу. Посольство України у Туреччині сподівається, що турецька сторона прийме правильне рішення.

У порт Карасу зайшов корабель Zhibek Zholy з окупованого Бердянська. На підставі листа Офісу генпрокурора звернулися до турецької сторони вжити невідкладних заходів. Маємо добру комунікацію і тісну співпрацю з органами влади ТР. Переконаний, що прийняті рішення упередять спроби порушення суверенітету України!
– повідомив посол Василь Боднар.

Казахстан втягують у злочин

У національній компанії з перевезень "Қазақстан темір жолы" вже починають брехати. Там підтвердили, що судно з українським зерном дійсно вийшло з окупованого Бердянська до турецького порту, проте кажуть, що буцімто "перевезення здійснюється за узгодженим гуманітарним коридором на прохання української сторони".

Росіяни уклали угоду з естонською компанією

При цьому пресслужба "Қазақстан темір жолы" промовилась про одну важливу річ. За їхніми словами, росіяни (менеджери судна "Жибек Жолы" – "Green-Line") уклали "довгостроковий контракт на надання послуг із перевезення зерна з України до Туреччини" з естонською компанією "MangelbertOU".

До теми – ціни можуть зрости ще більше: дивіться відео