Затримання судна з українським зерном

Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар в ефірі телемарафону, передає 24 канал. За його словами, турецька сторона співпрацює з Україною у вирішенні подальшої долі судна.

Читайте також: Ситуація ледь не катастрофічна, – у KSE назвали країну, яка найбільше страждає від нестачі зерна

Судно зараз стоїть перед входом до порту, воно затримане митними органами Туреччини. Завтра відбудеться відомча нарада, на які вирішать подальшу долю судна. Ми передали запит української Генпрокуратури і сподіваємось, що судно арештують, майно конфіскують і притягнуть до відповідальності усіх причетних осіб,
– розповів посол.

Він додав, що з цим судном особлива ситуація, оскільки воно вперше намагалося використати тимчасово окупований порт Бердянська і за документами з цього порту зайти до Туреччини.

"Звичайно, це нелегально і велика наглість та спроба пробити шлях для виходу з тимчасово окупованих портів, щоб вивозити українське майно. Є інша ситуація, яка стосується окупованого Криму, там вони виходять з документами російських портів. Ми з цього приводу теж звернулися до турецької сторони і вони розпочали слідчі дії", – сказав Василь Боднар.

Він додав, що незабаром проведуть експертизу зерна, яке вивозять росіяни з території України, щоб припинити його постачання через територію окупованого Криму.

Туреччина затримала судно "Жибек Жоли"

Раніше Reuters з посиланням на представника Міністерства закордонних справ України повідомляло, що Україна просить Туреччину затримати та арештувати судно "Жибек Жоли". Відомо, що на судно завантажили партію зерна – 7000 тонн.

Судно прямувало до турецького порту Карас. Казахська компанія KTZ Express підтвердила, що судно "Жибек жоли" належить її, але його передали в користування російській компанії Green-Line.

Але у казхській національній компанії з перевезень збрехали, що буцімто "перевезення здійснюється за узгодженим гуманітарним коридором на прохання української сторони".

До теми – Туреччина заявила, що не прийматиме крадене росіянами зерно: дивіться відео