Команда Байдена готується, – політолог припустив "план Б" щодо грошей для України

5 лютого 2024, 22:46
Читать новость на русском

Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон зазначив, що не поставить на голосування законопроєкт щодо фінансування нацбезпеки США, у якому також мовиться про підтримку України та Ізраїлю. Однак команда Джо Байдена може мати запасний план для допомоги Україні.

Джонсон виконує свою партійно-політичну роботу. Про це 24 Каналу заявив політолог Микола Давидюк, зауваживши, що спікер Палати представників допомагає Дональду Трампу стати президентом США. Він додав, що це не пов'язано з Україною.

До теми Тиск Трампа посилюється: як політичні маніпуляції у США затягують допомогу Україні

"Команда (Байдена – 24 Канал) готується. Якщо вони не дадуть гроші для України, то ці гроші створять спеціальний фонд в Європі. Бельгія вже навіть дала добро", – сказав політолог.

Потім ці кошти використовуватимуть для потреб України. Як заставу покладуть заморожені російські активи. Про це вже писали західні ЗМІ.

Тобто вийде так, що в Росії не забиратимуть гроші напряму. Вони стануть заставою на допомогу для України. Згодом країні-агресорці запропонують погасити усі ці витрати.

Росія зрозуміло, що скаже "ні". Тоді застава автоматично стане власністю Бельгії й тих країн, які гроші давали. Такий план є в Байдена. Штати, я думаю, що гроші дадуть певні. Скільки – точно ми вже зрозуміємо дещо пізніше. Те, що "план Б" існує для України – це однозначно, 
– наголосив Давидюк.

На думку політолога, американський президент Джо Байден має "у запасі" партнерів в Європі, які можуть давати раз на місяць 7 мільярдів.

Зброю можна купити, головне – гроші

Політолог зазначив, що, якщо Україні виділять 20 мільярдів у Європі за місяць і скажуть, аби "вона собі купила зброю", то озброєння можна буде закупити в інших країн. Наприклад, на африканському ринку можна купити стару радянську зброю. Закупити озброєння можна також у Пакистані чи в Індії.

"Можна "дочистити" європейські склади. Причому, уже не пострадянські, а купити щось нове. Японія, Корея – теж великі світові виробники зброї. Там теж можна це все "почистити" та увійти в замовлення", – вважає Микола Давидюк.

Законопроєкт про допомогу для України

  • Сенат Сполучених Штатів Америки опублікував угоду, що передбачає домовленості щодо нацбезпеки країни. А також – допомогу для України, Ізраїлю та Тайваню. Загальний обсяг коштів проєкту закону – понад 118 мільярдів доларів. 60 із них – на допомогу для України.
  • Угоду двопартійного сенату – республіканців та демократів – прокоментував президент США. Джо Байден закликав Конгрес зібратися та швидко ухвалити цей документ.
  • Пані посол України в США зазначила, що проголосувати за цей проєкт закону можуть 7 лютого.