Джонсон анонсував свій варіант допомоги від США: що вигідніше Україні
США досі не проголосували за надання масштабної допомоги Україні. Однак трампісти у Вашингтоні вже почали просувати свій варіант.
Політолог Володимир Фесенко висловив 24 Каналу думку, що грантова допомога для України, як було раніше, вигідніше, ніж ленд-ліз. У Пентагоні тим часом прокоментували попередній пакет допомоги нашій державі, назвавши його "унікальним".
До теми "Тигр на папері" – готуватися до найгіршого․ Які шанси в Європи вистояти у війні без США?
Трампісти просувають кредити
Фесенко розповів, що раніше допомога від США в Україну приходила у вигляді грантів. Однак тепер трампісти просувають допомогу Україні у вигляді ленд-лізу, фактично кредиту, а не безоплатної допомоги, як було раніше. Ленд-лізом США допомагали Великій Британії та СРСР під час Другої світової війни.
Велика Британія розраховувалась за ленд-ліз аж до кінця 20 століття. Тобто, пів століття після закінчення Другої світової війни Британія платила борг. У цьому й різниця. Безумовно для нас більш прийнятний, і, скажу відверто, більш вигідний варіант – це грантова допомога,
– зазначив політолог.
Грантова допомога для України
За його словами, грантова допомога в Україні закриває багато бюджетних проблем. Зокрема, звідти фінансуються соціальні виплати: пенсії, зарплати тощо. Тому нашій державі потрібна не лише військова допомога, а й фінансова.
"США нещодавно надали допомогу на 300 мільйонів, але нам треба значно більше та частіше, ніж раз на місяць. Нам потрібна зараз допомога, а не через пів року або рік. І грантова допомога, і ленд-ліз це передбачають. Якщо вони проголосують уже найближчим часом", – зауважив Фесенко.
Військова допомога Україні: останні новини
- Болгарія передала першу партію БТР Україні. Мовиться про 30 одиниць техніки.
- Прем'єр Чехії не захотів за присутності словацького колеги обговорювати тему снарядів для України. Чеський прем'єр скоротив свій виступ у Франції.
- Єврокомісія виділила 500 мільйонів євро на виробництво снарядів. Європейці хочуть виготовляти до 2 мільйонів снарядів на рік.