Долар почне опускатися: для цього потрібен певний час

22 березня 2024, 07:00
Читать новость на русском

Населення дещо спантеличило різке зростання курсу долара. За останній тиждень валюта ледь не стрибнула до позначки у 40 гривень. Проте на такі дії Нацбанку були причини, пояснює експерт. Згодом валюта повинна опуститися в ціні.

Чому гривня опустилася в ціні

За словами економіста Олега Пендзина, якими він поділився з 24 Каналом, в Україні наразі саме Нацбанк формує курс.

До теми Чи реальний долар по 40: експерт пояснив чому курс злетів

А на сьогодні офіційний курс долара, а також курс на готівковому ринку, суттєво виросли в ціні. Вартість впевнено росте до позначки у 40 гривень за валюту. 

До речі, як розповів 24 Каналу фінансовий аналітик Андрій Шевчишин, є висока ймовірність, що американська валюта таки може сягнути 40 гривень.
 

Олег Пендзин

Економіст та виконавчий директор Економічного дискусійного клубу

У нас сьогодні на внутрішньому ринку валюту ніхто не продає, окрім Національного банку України. Чому ж регулятор тоді опустив курс гривні? Це він зробив для того, щоб піти назустріч Міністерству фінансів.

Дії Нацбанку: для чого вони

Пендзин пояснює, що цього місяця Мінфін має отримати 4,5 мільярда євро від Європейського Союзу.

Зауважте! Нещодавно стало відомо, що Євросоюз уже отримав перший транш макрофінансової допомоги. 
  • Ці кошти від Євросоюзу будуть використані на соціальні потреби. Проте Україна виплачує людям ці виплати у гривнях, а отримує кошти у євро.
  • Отже, чим слабший курс нацвалюти, тим більше зможе отримати коштів Міністерство фінансів за одну умовну валюту.

Пендзин каже, що опустивши курс гривні, Нацбанк дав можливість Міністерству фінансів продати регулятору валюту по більш вигідному курсу. Також посприяло цій ситуації ще й зниження облікової ставки, адже регулятор є основним покупцем облігацій внутрішньої державної позики, яку війтував Мінфін.

Мінфін виплачує відсотки Національному банку України по обліковій ставці. Тобто, чим менша облікова ставка, тим менше Мінфін заплатить Нацбанку відсотків по ВДП,
– додає економіст.

Важливо! Після отримання фінансування від партнерів, Нацбанк почне укріплювати курс гривні до рівня навіть нижче ніж 39 гривень.