ООН негативно ставиться до України: політолог пояснив чому

4 вересня 2023, 18:34
Читать новость на русском

У Міжнародній комісії ООН з розслідування порушень в Україні заявили, що наразі не мають достатньо фактів того, що Росія чинить геноцид в нашій державі.Такі заяви свідчать про слабкість й потребу реформування організації.

Таку думку 24 Каналу висловив політолог-міжнародник Руслан Осипенко, додавши, що ООН надзвичайно негативно налаштована щодо України. Росія ж навпаки виступає її партнером. 

Дивіться також ООН пропонує підключити "дочку" Россельхозбанку до SWIFT і розблокувати активи роскомпаній

Україна "підсвітила" слабкість ООН

В умовах надзвичайних ситуацій ООН мала б діяти рішуче й ефективно, але цього не відбувається. В організації розуміють, що війна в Україні щодня демонструє неспроможність ООН щось робити, тому й негативно ставляться до нашої держави.

Чиновники ООН щодня прокидаються і знають, що Україна "підсвічує" їхню слабкість, необхідність реформування, або й взагалі скасування цієї організації,
– наголосив політолог-міжнародник.

Руслан Осипенко пояснив ставлення ООН до України: дивіться відео

Україна підштовхує ООН до змін

Сьогодні для своїх цілей ООН використовує країна-агресорка. Росія має там право вето, до того ж перебуває у найвищих органах та є постійним членом Радбезу ООН.

Росія диктує свою політику решті світу, тому в цьому плані вона є партнером керівництва ООН, а Україна – тією "торпедою", яка штовхає цей корабель до змін і реформування, але поки що безрезультатно. Звідти й таке ставлення до України,
– підкреслив Руслан Осипенко.

Позиція ООН: що відомо

  • Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні продовжить шукати докази того, що Росія чинить в Україні геноцид, бо наразі таких фактів не знайшли. Голова комісії Ерік Мьосе заявив, що ООН ще намагатиметься знайти докази цілеспрямованого вбивства українців.
  • Поки ООН шукає, українські правозахисники вже готують подання до суду в Гаазі про геноцид в Маріуполі.
  • Упродовж квітня 2023 року Росія очолювала Раду безпеки Організації об'єднаних націй. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба тоді сказав, що цього не може відбуватися, адже Росія веде війну проти України, а російського президента розшукує Міжнародний кримінальний суд, через викрадення та незаконне вивезення українських дітей.