Головні новини 5 жовтня: Залізничне сполучення з Донбасом, заява РФ щодо нормандського саміту

6 жовтня 2019, 09:05
Читать новость на русском

Голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що найближчим часом може бути відновлено залізничний рух з окупованим Донбасом, у Росії вже на такі слова відреагували. Також у країні-агресорці назвали ще одну умову для проведення саміту "нормандської четвірки". На мосту поблизу Станиці Луганської відкрили тимчасовий обхідний перехід. Такими були головні новини 5 жовтня.

Головні новини Українb та світу за 5 жовтня.

Відновлення залізничного сполучення з окупованим Донбасом: що наразі відомо

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що найближчим часом офіційний Київ може відновити залізничне сполучення з окупованим Донбасом. За його словами, спершу у Станиці Луганській через відбудований міст мають пустити автомобілі. А пізніше можуть з’явитися інші мости та нові перехідні пункти.

Можливо, з’явиться залізничне сполучення, аби люди могли комфортно переїжджати з одного боку лінії розмежування на інший,
– зауважив міністр.

У Росії вже прокоментували такі слова українського посадовця. Зокрема, перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров вважає, що заява Пристайка є цілком нормальною та розсудливою.

Якщо Україна, як і раніше, вважає ці території своїми, вона повинна прагнути до налагодження зв'язку, в тому числі до відновлення транспортної логістики. Головне, щоб не було ніяких терактів і конфліктних ситуацій після того, як міст буде добудовано,
– наголосив Джабаров.

Крім того, російський сенатор зазначив, що відновлення залізничного сполучення "буде непоганим кроком з боку України" напередодні зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у нормандському форматі.

Зверніть увагу! Замість Волкера представником США з питань України може стати ексспівробітник ЦРУ, – ЗМІ

Коли відбудеться саміті "нормандської четвірки": що кажуть у Росії

Представник Росії в ОБСЄ Олександр Лукашевич заявив, що зараз можна помітити "деякі зрушення" у процесі врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, тепер "м’яч" – на боці Києва, оскільки Україна "має здійснити імплементацію" формули Штайнмаєра в законодавство.

Разом з тим важливо розуміти, що узгодженням її (формули – 24 канал) тексту у контактній групі (ТГК – 24 канал) не вичерпуються всі необхідні поправки, пов'язані з наданням Донбасу особливого статусу на постійній основі,
– стверджує він.

Представник Росії в ОБСЄ додав, що перспектива проведення саміту нормандської четвірки "стане зрозумілою, коли Спеціальна моніторингова місія підтвердить, що відбулося розведення сил і засобів в Петровському та Золотому".

"Виконання цих доручень (розведення та підписання формули Штайнмаєра – 24 канал) якраз і відкриває шлях для нового саміту "нормандської четвірки". В іншому випадку зустріч заради зустрічі навряд чи буде затребувана", – сказав Лукашевич.

Російський дипломат також заявив, що "в нинішніх умовах не може бути ніякого "плану Б".

Зауважимо, точної дати саміту у нормандському форматі немає. Попередньо він мав відбутись у вересні, але тоді усе зірвала російська сторона.

Формула Штайнмаєра: що треба знати

  • Україна на неї погодилась. Представник України в ТКГ передав представнику ОБСЄ Мартіну Сайдіку лист, у якому держава погоджується із формулюваннями формули Штайнмаєра. Їх раніше узгодили радники глав держав нормандського формату.
  • Відповідно до формули, тимчасовий закон про особливий статус Донбасу починає діяти після того, як в ОРДЛО відбудуться місцеві вибори.
  • Ці вибори повинні відбутись згідно з Конституцією та законодавством України. Ключове значення тут має і публікація звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.
  • В Україні погодження формули сприйняли різко. У найбільших містах вже відбулися низка акцій протесту проти імплементації в Україні формули Штайнмаєра. Учасники акції закликають протистояти капітуляції та не здавати національних інтересів України.
  • Президент Володимир Зеленський наголошує – це не капітуляція. Він пояснив українцям, що ніяких виборів на Донбасі не може бути, якщо "там будуть будь-які війська".
  • Глава держави також зазначив, що тепер зникли останні перепони до проведення саміту в нормандському форматі.

Важливо! На Донбасі загинув молодий військовий: фото та ім’я героя

Тммчасовий перехід на мосту біля Станиці Луганської

Тимчасовий обхідний перехід відкрили на мосту біля Станиці Луганської. Його планували звести до 11 жовтня, але роботи закінчили раніше.

Відомо, що наразі старі конструкції зруйнованої переправи демонтують. Також на дорозі до мосту поклали покриття та наносять розмітку. Роботи на переправі планують завершити до 15 листопада.

До слова, за перебігом відновлювальних робіт можна стежити в режимі онлайн. Посилання на цілодобову трансляцію розміщено на сайті президента.

Що зараз відбувається на мосту біля Станиці Луганської

Цікаво! Українці влаштували протест біля КПВВ Станиця Луганська та виконали гімн: фото і відео​

Український вечір боксу: перемога Берінчика та поразка Дерев'янченка

Уночі проти 6 жовтня у Нью-Йорку на легендарній арені "Медісон-сквер-гарден" відбувся бій за пояси IBF та IBO у середній вазі. Казахстанець Геннадій Головкін зустрічався з українцем Сергієм Дерев’янченком.

На жаль, внаслідок сумнівного рішення суддів український боксер програв – 114:113 і двічі по 115:112 на користь казахстанця. Річ у тім, що ще в першому раунді Дерев'янченко побував у нокдауні після серії ударів Головкіна. Українець показував рефері, що Геннадій пробив по потилиці, але той був незворушним. А за деякий час Головкін влучив потужним лівим боковим, і у Сергія виникло подвійне розсічення над правим оком.

Загалом бій протривав 11 раундів. Дерев'янченко діяв доволі непогано, зокрема йому кілька разів вдавалося проводити серію хороших ударів. Щоправда, на старті дев'ятої трихвилинки Сергій пропустив важкий удар, але встояв. Стовідсотково був за українцем і десятий раунд. Однак Геннадій гідно вистояв та вирівняв ситуацію ближче до кінця раунду. В 11-й трихвилинці боксери продовжили розмін ударами та провели його здебільшого в клінчах.

До речі! Дерев'янченко і Головкін були госпіталізовані після бою

Ще один важливий для України бій відбувся трохи раніше у Броварах під Києвом.

Зустрічалися українець Денис Беринчик і мексиканець Лопес Морено. Змагалися боксери за вакантні чемпіонські пояси IBF та IBO в середній вазі. У підсумку Беринчик здобув яскраву перемогу.

Розпочав українець володіти перевагою ще з першою раунду. Зауважимо, що діяв він досить легко, тож на ударну позицію виходив без проблем. Унаслідок такий дій мексиканець кілька разів ледь встояв на ногах, однак судді нокдауни не фіксували. Загалом мексиканець гідно діяв у захисті та витримував удари Беринчика.

В останньому раунді Беринчик віддав все, щоб нокаутувати мексиканця. Лопес Морено пропускав важкі удари по обличчю та корпусу, але знову вистояв. Проте це не завадило Денису здобути перемогу одноголосним рішенням суддів: 120:108, 120:108, 120:109.