Гройсман не йде у відставку: що буде далі з урядом

30 травня 2019, 14:34
Читать новость на русском

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман планував іти з посади. Верховна Рада цю його ідею не підтримала. Як тепер працюватиме уряд і що буде далі – розбиралися журналісти 24 каналу.

У парламенті не знайшлося достатньо голосів, щоб підтримати відставку Гройсмана. Хоча чимало депутатів висловилися про роботу його уряду не надто схвально.

Читайте також: Рада відмовилась відправити Гройсмана у відставку

Що означає не прийняття відставки Радою

Лише те, що Володимир Гройсман продовжить очолювати уряд. І робитиме на посаді те, що мусить.

Як пояснив у коментарі 24 каналу аналітик Андрій Вігірінський, народні депутати фактом не відправки Гройсмана у відставку не дали йому "зіграти у гру" – "я пішов, і все "посипалось". А змусили чинного прем'єра до кінця терміну повноважень відповідати за все, що станеться в економіці України за найближчі три місяці.

Чи зможе Гройсман ще раз подати у відставку

Так. Навіть не раз. Має право писати заяви, відзначив Вігірінський. Але Рада вже не відпустила Гройсмана. Навряд, чи ситуація зміниться.

Коли Гройсман зможе піти з посади

Орієнтовно у вересні, коли з'явиться нова коаліція у парламенті. Тоді, згідно з законом, "старий" Кабмін автоматично піде у відставку.

Призначити нового "повноцінного" прем'єра зможе нова Рада. Після виборів і формування коаліції. Так само, як і весь уряд. У нас міністерські портфелі – політичні, нагадав директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.


Володимир Гройсман поки не йде з посади

Чи братиме участь Гройсман в передвиборчій кампанії

За словами Амеліна, у Гройсмана є політичні амбіції, і для нього відставка – була гарною можливістю красиво вийти з Кабміну і увійти у виборчу кампанію.

Але як чинний прем'єр-міністр Гройсман не може бути учасником агітаційної кампанії. Хоча вихід є, пояснив Андрій Вігірінський: Володимир Борисович може піти у відпустку, і як громадянин вже брати участь у передвиборчій кампанії. Це звичайна практика для наших політиків. Тому не прийняття відставки Гройсмана не завадить його участі у парламентсько-виборчих процесах.

Читайте також: Гройсман і Ко: хто долучиться до нової політичної партії

Чи працюватиме Кабмін гірше

Навіть за умови, що прем'єр-міністр буде у відпустці, уряд продовжить виконувати свої повноваження до формування нового Кабінету Міністрів.

Анатолій Амелін впевнений, що чиновники, які виконують свої функціональні обов'язки на більш низьких рівнях, досить професійні: готують проекти рішень, аналітику тощо. Країна не залишиться без професіоналів біля "керма".

Він зауважив: з точки зору економічної політики, системної економічної політики і стратегії розвитку економіки у нас немає. Тому нічого критичного за ці 2-3 місяці в країні не відбудеться.

Залишається сподіватися, що новий Кабмін зможе презентувати довгострокову стратегію розвитку української економіки, і це підніме Україну в очах інвесторів і зовнішніх партнерів.

Читайте також: Зеленський розпустив Верховну Раду – що буде далі: пояснення експерта