Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампа: що далі
У США Палата представників (нижня палата Конгресу) проголосувала за затвердження двох статей обвинувачення у межах процедури імпічменту президента США Дональда Трампа. Мовиться про зловживання президентською владою та про перешкоджання розслідуванню Конгресу щодо імпічменту.
Як відбувалося голосування за імпічмент Трампа у Палаті представників
Зауважимо, що результати розділилися за партійною ознакою – парламентська більшість в особі демократів голосувала за імпічмент, натомість республіканці (партія Трампа) були проти.
До теми! Імпічмент президента США: чому Трампу оголосили недовіру
Так, за першу статтю обвинувачення, яка стосується зловживання владою, проголосували 230 законодавців, зокрема один незалежний депутат, проти висловилися 197 конгресменів, зокрема два демократи, та один утримався – це була претендент на номінацію Демократичної партії в президенти США Тулсі Габбард.
Далі голосували за другу статтю, згідно з якою голові Білого дому інкримінують перешкоджання розслідуванню Конгресу. 229 парламентарів, зокрема один незалежний депутат, вважають, що Трамп вчиняв такі дії, проти висловилися 198 конгресменів, зокрема 3 демократи, та один утримався.
Перша стаття обвинувачення, вочевидь, стосується ймовірного тиску Трампа на Президента України Володимира Зеленського з метою змусити його почати розслідування, спрямоване проти одного з політичних опонентів президента США — Джозефа Байдена.
Друга стаття обвинувачення стосується розслідування Конгресу щодо незаконних дій Трампа. Вона є пов’язаною з недопуском працівників Білого дому до слухань у справі імпічменту, ненаданням адміністрацією Трампа документів конгресменам, а також залякуванням окремих свідків, які виступали перед Конгресом.
Що каже про рішення щодо імпічменту чинна американська влада
У Білому домі рішення щодо імпічменту Трампа назвали одним із найбільш ганебних епізодів в історії США. А сам Трамп заявив, що це марш політичного самогубства для демократів. Він додав, що є готовим до наступних кроків і впевненим, що буде повністю виправданим.
Вони знецінили імпічмент... Але я знаю точно одне: десятки мільйонів американців з'являться на виборчі дільниці в наступному році, щоб своїм голосуванням змістити Пелосі (спікер Палати представників – 24 канал) з її посади,
– наголосив американський президент.
Що буде далі
Тепер голосування за імпічмент Трампа має відбутися в Сенаті (верхній палаті Конгресу). Для відставки президента потрібно 2/3 або 67 голосів сенаторів. Також Сенат має провести судовий процес над Трампом – Палата представників на такому процесі фактично виступає стороною обвинувачення, а сенатори виконують функції присяжних. Водночас сторони можуть заслуховувати свідків та залучати адвокатів. Після усіх процедур Сенат має проголосувати за обвинувальний або виправдувальний вирок.
Зауважимо, що у Сенаті більшість становлять республіканці (53 місця зі 100), а вони не мають наміру виносити імпічмент Трампу. Таким чином, імовірність імпічменту Трампу фактично зводиться до нуля.
Що відомо про попередні імпічменти президентам США
Дональд Трамп став четвертим президентом, щодо якого розпочали процедуру імпічменту. Раніше Палата представників виносила звинувачення Ендрю Джексону в 1868 році та Біллу Клінтону в 1998 році. Однак Сенат проголосував за виправдання обох і проти їхніх звільнень з посад.
Також розпочинали процедуру імпічменту у 1974 році щодо Річарда Ніксона. Сталося це після Вотергейтського скандалу (дотичні до Ніксона люди намагалися встановити пристрої для підслуховування в штаб-квартирі Демократичної партії у Вашингтоні під час президентської виборчої кампанії 1972 року). У підсумку процедуру імпічменту щодо Ніксона не було до кінця завершено, оскільки у процесі він добровільно подав у відставку.
Таким чином, жодного президента США за весь час не було усунено з посади в порядку імпічменту.
Зверніть увагу! Звіт Джуліані про візит до України: Порошенко особисто просив ГПУ загальмувати справу Burisma
Скандал через розмову Зеленського та Трампа: основне
- Під час телефонної розмови 25 липня 2019 року Трампа та Зеленського американський президент нібито пообіцяв, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma.
- До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер. Більше про те, що це за скандальна компанія, читайте тут.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському: "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.
- Через цей скандал у Палаті представників Конгресу оголосили початок формальної процедури імпічменту президента США.