Кабмін заборонив в'їзд в Україну іноземцям вже з 28 серпня: деталі

27 серпня 2020, 20:54
Читать новость на русском

Кабмін вирішив закрити кордони для іноземців не з 29 серпня. як планували раніше, а вже з опівночі 28. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні уряду 27 серпня.

Заборона діятиме з 28 серпня по 28 вересня

Про те, що уряд вирішив закрити кордони України раніше, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов у телеграмі.

До теми Карантин в Україні продовжили до 1 листопада: дискотеки і нічні клуби заборонять

Таке рішення пов'язане із збільшенням захворюваності на СOVID-19. Заборона триватиме 30 днів, вона діятиме до 28 вересня.

Кому в'їзд дозволено

Раніше Володимир Зеленський дав доручення, аби підтримати громадян Білорусі. Тож в разі їх звернення, громадяни сусідньої зможуть в'їхати до України. Так, міністр Кабміну Олег Немчінов звернув увагу урядовців на відповідне доручення.

У нас було доручення президента про підтримку громадян Білорусі у разі звернення їх про перебування. Я думаю, що в межах закону цей прикордонний контроль може виконувати керівник Держприкордонслужби у разі, якщо таке звернення надійде,
– роз'яснив Немчінов.

Своєю чергою глава МВС Арсен Аваков зазначив, що у постанові це виключення прописане.

В'їзд до України дозволено людям, які:

  • є родичами першої лінії;
  • мають дозвіл на роботу в Україні;
  • прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
  • прибувають в Україну з метою навчання;
  • проходять військову службу на території України;
  • постійно чи тимчасово проживають на території України;
  • визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту;
  • є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
  • є главами та членами офіційних делегацій іноземних держав, співробітниками міжнародних організацій, а також особами, які їх супроводжують, та в'їжджають в Україну на запрошення президента, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, ОПУ, МЗС;
  • є особами, які прибувають в Україні на запрошення МЗС;
  • є водіями та/або членами екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членами екіпажів повітряних, морських і річкових суден, членами поїзних і локомотивних бригад;
  • є інструкторами збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО "Партнерство заради миру", які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів ЗСУ або прибувають на запрошення міністра оборони;
  • є діячами культури, що прибувають на запрошення закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
  • прибувають для участі в офіційних спортивних змаганнях, що проходять на території України, та супроводжуючих їх осіб;
  • є технічними спеціалістами, які прибувають в Україну на запрошення представників українських підприємств;
  • є особами, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
  • прибувають на лікуванні до закладів охорони здоров'я України.

Зверніть увагу! Раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив, що певним категоріям громадян, яких допустять в Україну, потрібно мати страховий поліс, який покриє лікування коронавірусу. Детально про це тут.

В Україні діє адаптивний карантин: які умови

З 3 серпня МОЗ поділило Україну на 4 зони: зелену, жовту, помаранчеву, червону. У кожній зоні діють спеціальні обмеження.

Зелена

У транспорті та громадських місцях обов'язково одягати маски. Можна проводити масові заходи, але не більше однієї людини на 5 квадратних метрів. Кінотеатри мають бути заповнені на 50%. Перевозити у транспорті пасажирів, які стоять, забороняється.

Жовта

До правил, що діють у зеленій зоні додається заборона на відвідування установ соцзахисту.

Помаранчева

Орім обмежень, що діють у попередніх двох зонах, у помаранчевій з'являються нові. Зокрема, це робота розважальних закладів, готелів, хостелів, спортзалів, дитячих таборів. Також заборонені планові госпіталізації. Діють обмеження для масових заходів: одна людина на 20 квадратних метрів, але не більше за 100 людей.

Червона

У червоній зоні діють найбільш суворі обмеження. Наприклад, до вищенаведених заборон додаються нові. Забороняється робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.


Обмеження відповідно до зон карантину / Інфографіка 24 каналу