Бренд і піар-інституція: Подоляк роз'яснив, як ООН може відновити свою репутацію

8 червня 2023, 21:05
Читать новость на русском

Міжнародний Червоний Хрест та інші міжнародні організації ще не почали допомагати жителям окупованої Херсонщини, які постраждали від затоплення через підрив Каховської ГЕС. Та ООН і Міжнародного Червоного Хреста – не існує.

Про це 24 Каналу заявив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. Він зауважив, що є просто фікція. 

До теми Ви де? Як світ закрив очі на катастрофу в Україні

"Є бренди, які дають змогу очільникам цих організацій отримати певні гроші за начебто роботу, яку вони проводять. Це піар-інституції. Усе, що вони можуть, – це влаштувати засідання заради засідання і не більше", – наголосив Подоляк.

Все існує на папері

Радник керівника ОПУ переконаний, що ці організації не працюватимуть і не робитимуть нічого, щоби організувати хоч якусь гуманітарну допомогу – евакуацію чи надання людям харчів та питної води.

Ця війна чітко продемонструвала, що міжнародної системи безпеки не існує – усе існує тільки на папері,
– зазначив Михайло Подоляк.

А певні правила, договори, а також уставні документи ООН, які регламентують те, що не може будь-яка країна неспровоковано вторгнутися на територію іншої та вбивати людей – не працюють.

"Це все фікція. Просто всі вдавали, що в нас є якісь правила, ми їх дотримуємось, у нас є якісь інституції, які "виявляють стурбованість", – сказав радник глави Офісу Президента.

Та після війни про це доведеться дуже жорстко говорити. Попри те, що навіть декому подобається існування Організації Об'єднаних Націй як майданчика, де можна попіаритися.

Як міжнародні організації можуть врятувати свою репутацію: дивіться відео

Червоного Хреста немає

Україна не має доступу до військовополонених, а країна-агресорка не дотримується жодної конвенції щодо поводження з ними та цивільними. Міжнародному Червоному Хресту на це просто байдуже.

"Вони туди не хочуть заходити й не хотітимуть. Вони не приїдуть в Херсон, вони не хочуть забирати з даху будівлі, два поверхи якої затоплено, дівчинку зі своєю собачкою", – переконаний Подоляк.

Адже це боягузи, яким все одно. Радник глави ОПУ вважає, що ці люди не усвідомлюють, що мають гуманітарну місію. Натомість вони просто себе "продають".

Як міжнародним організаціям можна себе врятувати

Єдина можливість для міжнародних інституцій "відбілити" хоч якусь репутацію – визнати Росію країною-терористкою. І це навіть попри те, що комусь не хочеться розривати з нею відносини й що країна-агресорка через паралельний імпорт має можливість отримувати технології, аби будувати ракети.

Навіть попри те, що дехто з лобістів Росії досі, перебуваючи в наглядових радах сировинних компаній Росії, отримує величезні кошти. Навіть попри те, що корупційні гроші Росії у збільшеному обсязі гуляють по низці країн,
– наголосив радник керівника Офісу Президента.

Яка реакція міжнародних інституцій на підрив Каховської ГЕС

  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що треба масштабні зусилля, щоби міжнародні організації, зокрема, Міжнародний Червоний Хрест, негайно долучилися до рятувальної операції та допомогли населенню на тимчасово окупованій території Херсонської області.
  • У день підриву росіянами Каховської ГЕС ООН цинічно привітала із днем російської мови. Організація таки згадала про катастрофу, але вже після допису про мову. Головна сторінка ООН у соцмережах зробила лише репост повідомлення української філії. При цьому, в організації навіть не згадали про причетність країни-агресорки до теракту. Генсек ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що інституція не має доступу для інформації, аби "незалежно перевірити причину підриву" Каховської ГЕС.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба переконаний, що ООН та Комітет Червоного Хреста не спрацювали швидко у затопленій Херсонщині через бюрократію в обох організаціях.
  • Червоний Хрест України намагався виправдатися, чому організація досі не допомагає людям на окупованій частині Херсонської області. Там заявили, що Український Червоний Хрест "не має доступу до цих територій".
  • В МЗС України заявили, що 8 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Координаторка системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка Деніз Браун провели переговори. Сторони говорили про посилення допомоги з боку міжнародної організації. Усе, щоби подолати гуманітарні наслідки після підриву росіянами Каховської ГЕС.