Не можуть собі це уявити: МАГАТЕ переконане, що Росія не передасть ядерні технології Кім Чен Ину

16 вересня 2023, 19:50
Читать новость на русском

Джерело:

Yonhap

Голова МАГАТЕ переконаний, що Росія не буде торгувати технологіями ядерної зброї з Північною Кореєю. Він не вірить, що ядерна держава порушить домовленості та передасть інформацію "країні поза режимом".

Днями Владімір Путін зустрівся з очільником КНДР Кім Чен Ином. Головною темою двох диктаторів, ймовірно, було постачання Росії зброї. Північна Корея, своєю чергою, могла б попросити передати їй сучасні технології.

Дивіться також Нічний бронепотяг під пильним оком Китаю: що Путіну пообіцяв Кім Чен Ин

МАГАТЕ хоче співпрацювати з КНДР

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі впевнений, що Росія усвідомлює свої зобов'язання як постійного члена Ради Безпеки ООН та учасника Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. У МАГАТЕ переконують, що навряд Путін передаватиме КНДР технології ядерної зброї.

Я не можу уявити, що країни будуть брати участь у торгівлі або обміні (технологіями ядерної зброї – 24 Канал) з країною, яка має такі проблемні стосунки з режимом нерозповсюдження, як КНДР,
– заявив Гроссі.

Голова сподівається, що дотримання домовленостей Росією щодо ядерної зброї продовжиться й надалі. Рафаель Гроссі переконаний, що Росія може "допомогти" Північній Кореї домовитися з МАГАТЕ або створити "шляхи зміцнення довіри" з іншими країнами. 

Ми доступні, ми зацікавлені, і ми хочемо, звичайно, щоб Північна Корея співпрацювала з нами,
– заявив очільник МАГАТЕ.

Однак наразі структура не обговорювала з КНДР повернення інспекторів МАГАТЕ, яких вислали ще у 2009 році. Рафаель Гроссі додав, що наразі продовжуються "дуже тривожні елементи" щодо активності на ядерному випробувальному полігоні. Наразі випробування перебувають ні під чиїм наглядовим контролем.

Зустріч Путіна та Кім Чен Ина

  • Очільник Північної Кореї прибув до Росії на бронепотязі ще 12 вересня. Російська армія має значні проблеми з боєприпасами, що змусило Путіна просити допомогу у КНДР. Це й мало стати неофіційною, але головною причиною приїзду Кім Чен Ина.
  • Північна Корея, ймовірно, передасть зброю Росії, однак навряд чи зможе надати необхідну їй кількість допомоги. Кім Чен Ин має власні інтереси у співпраці та скоріше за все просив у Росії їх передові технології.
  • Путін всіляко намагався догодити "останній надії" та навіть проводив голові КНДР екскурсії. У ході візиту до Росії, Кім Чен Ин, зокрема, відвідав завод із виробництва винищувачів. Йому навіть показали демонстраційний політ багатоцільового винищувача Су-35. На фоні цього голову КНДР внесли до бази "Миротворець".