Адвокат Клюєва прокоментувала його перебування в Росії

3 липня 2019, 18:39
Читать новость на русском

Якщо екс-глава Адміністрації Президента часів Віктора Януковича – Андрій Клюєв – повернеться в Україну, його повинні затримати правоохоронці. Усе тому, що Клюєв перебуває в розшуку. У ГПУ мають докази того, що Клюєв перебував у Росії.

"Є ухвала про затримання та доставку до суду. Звичайно, що вона має реалізовуватись", – заявив в ефірі "Громадського" начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, який займається справою Клюєва.

Читайте також: Клюєва і Шарія зареєстрували кандидатами в нардепи: активісти планують акцію протесту на Майдані

У ГПУ також заявили, що у матеріалах кримінальних проваджень наявні фактичні дані про перебування Андрія Клюєва в Російській Федерації. Адвокатка Клюєва Марина Сініціна стверджує, що екс-голова Адміністрації президента і справді виїжджав у Росію, але лише тимчасово. Клюєв мешкає на окупованій території України, пише "Українська правда".

Його (Клюєва – ред. 24 канал) основне місце проживання в Донецьку, але періодично, звичайно, він виїжджає в Росію,
– сказала вона.

У судовому реєстрі йдеться, що у березні 2019 року Сіцініна підтверджувала суду, що Клюєв перебуває в РФ. Вона зазначала, що слідству відоме його російське місце проживання.

Всі ці роки періодично людина виїжджає. Значить, якщо я на той момент говорила так, значить на той момент це було так,
– пояснила захисниця.

Адвокатка не змогла сказати, з якою саме періодичністю Клюєв виїжджав за межі України.

Окрім того, СБУ уже розпочала перевірку того, чи перебували протягом останніх 5 років в Україні екс-глава Адміністрації Президента Андрій Клюєв.

Чому Клюєв перебуває в розшуку? Екс-"регіонала" підозрюють у заволодінні майном держави через зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах. Ймовірний злочин Клюєв скоїв у 2010-2011 роках.

А ще політика звинувачують в організації кривавого розгону студентів на Майдані в ніч проти 30 листопада 2013 року. На момент, коли на Євромайдані почалися розстріли мітингувальників, Клюєв очолював Адміністрацію Президента Януковича. 28 лютого 2014 року Клюєв втік з України до Росії і перебуває в розшуку.

Що відомо про похід Клюєва на парламентські вибори?

2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала Клюєва кандидатом у народні депутати на дострокових виборах до Верховної Ради. До цього моменту політикові відмовляли у реєстрації через те, що він не проживав на території України протягом останніх 5 років, тобто – з 2014 року, як того вимагає закон.

Проте адвокат Клюєва довів у Верховному суді, що його клієнт останні 5 років проживав не в Москві чи Підмосков'ї, а в окупованому Донецьку.

Так, українські прикордонники мають інформацію про те, що Клюєв не був в Україні лише 9 днів у січні 2014 року. Тож, вважається, що політик перебував за місцем реєстрації в Донецьку.

У свою чергу ГПУ надавала суду документ, який мав би засвідчити, що Клюєв перебуває за межами території України. Але адвокати політика надали суду інші документи, які виявились переконливішими. Тож суд став на бік представників Клюєва.