У ЦВК кажуть, що зареєстрували кандидатів у депутати Андрія Клюєва та Анатолія Шарія через рішення суду. Заступник голови ЦВК Євген Радченко зазначив, що відомство зобов'язане виконати рішення суду, пише "Українська правда".

Андрій Клюєв – кандидат у депутати

Андрій Клюєв буде кандидатом у народні депутати в мажоритарному окрузі №46 – це Донецька область – на позачергових виборах до Верхової Ради. Рішення ЦВК ухвалила відповідно до постанови Верховного суду України.

Читайте також: Обличчя Майдану: хто серйозно розчарував українців

Раніше, 23 червня, ЦВК відмовила Андрію Клюєву в реєстрації кандидатом у депутати (його висувала "Ліберальна партія України"). Однак 1 липня адвокат Юрій Сухов повідомив, що Касаційний суд при Верховному Суді скасував рішення ЦВК.

Чому Клюєва вважають одіозним? Андрія Клюєва в Україні підозрюють у заволодінні з травня 2010 по квітень 2011 року державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем.

Також депутати Сергій Лещенко та Мустафа Найєм заявляли, що саме Андрій Клюєв винен у кривавому розгоні Євромайдану. Мовляв, він особисто відбирав "беркутівців" для "брудної роботи".

Примітно, що за інформацією СБУ, Андрій Клюєв мешкає у Росії. Однак він вже звернувся до СБУ, щоб йому надали дозвіл повернутися до України і здійснювати передвиборчу агітацію – про це 24 каналу повідомив представник політика Володимир Кочан. За його ж словами, СБУ такий дозвіл надала.

Що відомо про Андрія Клюєва?

Він є політиком та бізнесменом. Був депутатом Верховної Ради від "Партії Регіонів". Також працював в уряді на посаді віце-прем'єра з питань паливно-енергетичного комплексу. У 2012-2014 був секретарем РНБО.

З 24 січні по 25 лютого 2014 року в часи Євромайдану був главою Адміністрації Президента Віктора Януковича. Вважався особою, що входить до топ-10 найбільш впливових людей в країні. Разом з братом Сергієм входили до топ-50 списку найбагатших людей України.

ЦВК зареєструвала скандального блогера Шарія

Цього ж дня, 2 липня, ЦВК ухвалила зареєструвати кандидатом у народні депутати до Ради блогера Анатолія Шарія. Він був першим номером у виборчому списку "Партії Шарія". Це рішення ЦВК також прийняла більшістю голосів і на виконання постанови Верховного Суду.

24 червня ЦВК відмовила Шарію в реєстрації кандидатом у народні депутати на виборах до Верховної Ради, після чого "Партія Шарія" звернулася до суду та виграла його.

Чому Шарія вважають одіозним? Анатолій Шарій – відомий в інтернеті відеоблогер-українофоб. І хоча родом він з Києва, однак є російським пропагандистом.

З 2014 року виробив низку відеороликів з ядучою критикою української влади, перекручуючи факти. Його сюжети сповнені упередженості, прикрас, сарказму та проросійської риторики.

Що ще відомо про Анатолія Шарія?

Український паспорт Шарій отримав тільки у 25-річному віці. Причому для отримання документа була потрібна виписка з військкомату, але в армії чоловік не служив. Ще ж і надто – щоб уникнути військової служби, за даними ЗМІ, викрав з військкомату особисту справу.

На початку червня 2019 стало відомо, що Шарій зареєстрував власну політичну силу – "Партію Шарія". З нею він зібрався іти на дострокові парламентські вибори.

ЦВК зареєструвала Андрія Клюєва та Анатолія Шарія кандидатами на вибори: відео

Коли відбудуться вибори до Верховної Ради?21 травня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про припинення повноважень Верховної Ради. Позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня 2019 року. 24 травня в Україні офіційно розпочалася виборча кампанія.

паартії
Партії будуть розміщені у виборчому бюлетені під такими номерами / Інфографіка 24 каналу