Про це мовиться в повідомленні на сайті ЦВК. Воно було оприлюднене за результатами чергового засідання під головуванням Тетяни Сліпачук.

Відмовлено в реєстрації 26 кандидатів у народні депутати України, висунутих у порядку самовисування,
– інформує комісія.

Дивіться також: ЦВК відмовила Парасюку у реєстрації кандидатом у депутати

Серед цих кандидатів – колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин. Він балотувався по 65 окремому виборчому округу в Житомирській області.

Хто такий Володимир Литвин? Це – український політик, який був головою Адміністрації Президента в часи президентства Кучми та головою Верховної Ради України в часи президентства Ющенка і Януковича.

Скандально відомий через звинувачення у причетності до справи Гонгадзе та "касетного скандалу", участь у ратифікації Харківських угод з Російською Федерацією, прийнятті закону про мову "Колесніченка-Ківалова" і "диктаторських законів".

До речі, восени 2016 року Литвин закликав відновити відносини з Росією і забути про Євросоюз.

Також в реєстрації відмовили відомому українофобу-відеоблогеру Анатолію Шарію. Він був включений до виборчого списку політсили "Партія Шарія" під №1 у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Що відомо про Анатолія Шарія?Це – відомий в мережі українофоб, відеоблогер, колишній журналіст і російський пропагандист. Він родом із Києва.

З 2014 року зняв чимало відеороликів з їдкою критикою української влади з перекручуванням фактів, упередженістю, прикрашанням, сарказмом та явною проросійською риторикою. Рідна сестра Олена називає Анатолія аферистом, злодієм і педофілом.

До речі, український паспорт Шарій отримав тільки у 25-річному віці. Для отримання документа була потрібна виписка з військкомату. Але в армії Шарій не служив, а щоб уникнути військової служби, за даними ЗМІ, – викрав з військкомату особисту справу.

На початку червня стало відомо, що Шарій зареєстрував власну політсилу під назвою "Партія Шарія", з якою збирався іти на дострокові парламентські вибори.

ЦВК не вказала причину відмови у реєстрації цих кандидатів у депутати.

Читайте також: ЦВК відмовилась реєструвати кандидатів від партії Саакашвілі на парламентські вибори


Головні дати дочасних парламентських виборів-2019: інфографіка