Небезпека для прикордонних областей: якими є загрози співпраці Росії з КНДР
Боєприпаси, які КНДР постачає Росії можуть лише ситуативно стабілізувати положення окупантів на фронті, але не покращити його. Країна-агресорка не може повернути собі кількість пострілів у 25 – 30 тисяч на добу.
Про це в розмові з 24 Каналом зазначив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За його словами, наразі загальна кількість пострілів становить 10 тисяч на добу.
Дивіться також Братимуть кількістю: які небезпеки від боєприпасів, які КНДР передала Росії
Яка небезпека від корейських снарядів
Попри усі заяви, КНДР також обмежена складами та центрами зберігання боєприпасів. Олександр Коваленко припускає, що Росії могли передати біля тисячі контейнерів, а не п'ять тисяч. Утім, тут питання у типах боєприпасів.
""Калібри" – вони також займають різний об'єм в контейнері: якийсь більший, якийсь менший. Від цього і залежить кількість, тому можна говорити про те, що Росія могла отримати від Північної Кореї від 200 до 400 тисяч пострілів, але не мільйон чи 500 мільйонів", – зазначив він.
Таким чином окупанти отримали обмежену кількість боєприпасів, але і їх безпосередньо Шойгу та Путін змушені були просити у КНДР. Але з іншого боку загроза може нависати інша.
"Найбільша небезпека – в балістичній компоненті, в балістичних ракетах. KN-23, KN-24 – ось саме це, якщо Північна Корея постачатиме Росії хоча б в кількості сотні на місяць, це значно може повпливати на використання цих ракет в першу чергу в терористичному форматі по прикордонних містах та областях. В першу чергу небезпеку це становить для Харківщини та Сумщини", – відзначив Коваленко.
Що відомо про постачання боєприпасів Росії від КНДР: основне
- У ГУР МО зазначили, що Росія отримала від КНДР біля мільйона боєприпасів. Від вересня по листопад 2023 року Північна Корея активно постачала окупантам артилерійські снаряди, зокрема 122 і 152 міліметрів.
- Тим часом російські військові скаржаться на якість цих боєприпасів. Вони, мовляв, летять повз ціль.
- Виявилося, що у корейські снаряди мають недолік у комплектації метальних зарядів NDT-3. Окупанти порівняли боєприпаси з однаковим маркуванням і у метальних зарядах не завжди виявили розміднювач.