Краще звільнитись зараз, – Коболєв про роботу "Нафтогазу" в контексті "Північного потоку-2"
Джерело:
Інтерфакс-УкраїнаКолишній голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв розповів, що не хотів би бути звільненим після запуску "Північного потоку-2". Він додав, що як керівник думав про ефективні заходи зупинки будівництва "Північного потоку-2".
Коболєв пояснив, що через загрозу завершення будівництва "Північного потоку-2", він розумів необхідність планування діяльності з точки зору фінансової збалансованості "Нафтогазу".
До теми Коболєв пов'язує своє звільнення з 2 мільярдами доларів на рахунках "Нафтогазу"
Коболєв про "Північний потік-2"
Колишній керівник "Нафтогазу" переконаний, що про зупинку "Північного потоку-2" потрібно домовлятися і посилювати санкції.
І це я вважаю більш важливою і вагомою ініціативою, аніж спроби домовитись із "Газпромом" чи Середньою Азією. Так, це важливо, але якщо буде добудований "Північний потік-2", то, я думаю, що домовлятись про транзит непотрібно буде ні з ким,
– розповів Коболєв.
Він додав, що росіяни "просто труби викопають" зі свого боку. Мовляв, вже давно обіцяють. Тільки недобудова "Північного потоку-2" їх стримує. Водночас колишній керівник "Нафтогазу" сказав, що "ми не можемо претендувати на зупинку "Північного потоку-2", якщо створюємо ризики переривання транзиту територією України".
На думку Коболєва, будь-яка загроза переривання транзиту буде найкращим поштовхом для зняття санкцій з "Північного потоку-2". Тому він підкреслив необхідність наявності коштів на рахунку "Нафтогазу".
Також Коболєв додав: "Я краще буду звільнений за те, що робив правильні речі, але зі мною не погодився акціонер, аніж я зроблю неправильно і мене потім будуть звільняти восени, коли буде пуста підземка чи ми провалимо інші важливі проєкти, чи не дай Бог запуститься "Північний потік-2".
Ось я не хотів би тоді бути звільненим. Краще звільнитись зараз. Хоча, знову повторюсь, що не в такий спосіб точно. Це некоректно та незаконно. Але я точно не буду ставити під загрозу ці завдання, тому що комусь так здається,
– сказав Коболєв.
Окрім того, Коболєв вважає позицію щодо "Північного потоку-2" одним з "червоних прапорців", за якими варто слідкувати у роботі нового керівництва.
Зверніть увагу! Новопризначений глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко повідомляв, що Україна продовжуватиме активну боротьбу проти "Північного потоку-2". Оскільки це не лише антиукраїнський, а й антиєвропейський проєкт.Коротко про "Північний потік-2"
- "Північний потік-2" будує Росія, щоб транспортувати природний газ до Європи в обхід України.
- У 2019 році США ввели санкції проти кампаній, які прокладали труби. Та за рік будівництво відновили.
- На початку квітня США навіть заявляли про те, що планують призначити спецпредставника для боротьби з "Північним потоком-2".
- 3 травня німецький союз охорони природи та біорізноманіття виступив проти будівництва "Північного потоку-2". Екологи звернулися з позовом до адміністративного суду Гамбурга.