Коли закінчиться війна: думка Тараса Чмута

7 травня 2024, 08:06
Читать новость на русском

Джерело:

ТСН

Вже понад два роки минуло з моменту вторгнення Росії в Україну. Тарас Чмут висловився з приводу того, коли війна в нашій країні може добігти кінця.

Директор фонду "Повернись живим" не виключає, що кінець війни може настати у 2024 році.

Дивіться також Росія оголосила в розшук Зеленського: які саме статті "шиє" Кремль

"Все може бути"

На запитання журналістки, чи може війна завершитися цього року, волонтер відповів: "Все може бути". За словами Чмута, після 24 лютого 2022 року ми живемо у світі, де немає нічого неможливого.

Чмут нагадав, що США таки вдалося погодити фінансування України на 61 мільярд доларів. А це означає, що принаймні до кінця цього року наші військові точно зможуть протистояти окупантам.

Водночас директор фонду "Повернись живим" додав, що надання допомоги від союзників зовсім не значить, що волонтерська робота не потрібна. Навіть, якби американці передали не 61, а 161 мільярд доларів, "це не є взаємозамінними процесами". "Це процеси, які доповнюють один одного", – пояснив Тарас Чмут.

Громадський діяч підкреслив, що волонтерський рух є більш гнучким і працює швидко, на відміну від інституцій в країнах – союзницях.

Раніше командувач Десантно-штурмових військ Ігор Скибюк заявив, що війна ще триватиме щонайменше два роки. 

Чи можливий контрнаступ України в 2024 році

Американський генерал Бен Годжес оцінив можливості України провести новий контрнаступ у цьому році. На думку військового, наша країна навряд чи буде здатна це здійснити. 

Головне для України, на думку генерала, – завадити російському наступу і виграти час для посилення ЗСУ, зокрема завдяки розвитку власної оборонноздатності і допомоги від союзників. 

В Інституті вивчення війни прогнозують, що Україна стабілізує лінію фронту в найближчі місяці та зможе розпочати обмежені контрнаступальні операції наприкінці 2024 або на початку 2025 року.

Аналітики вважає, що Україні треба якнайшвидше перехопити ініціативу, адже затримка з контрнаступом до 2025 року дозволить Росії формувати умови на полі бою, контролюючи час, місце та інтенсивність атак.