Буде певна угода, – політолог припустив, як розвиватиметься ситуація в Нагірному Карабасі

15 вересня 2022, 13:21
Читать новость на русском

У конфлікті між Вірменією та Азербайджаном сталося нове загострення. Найімовірніше, ситуація в Нагірному Карабасі розв'яжеться підписанням певної угоди.

Про це 24 каналу розповів експерт Українського інституту майбутнього, політолог Ігор Тишкевич. Він зауважив, що загострення відбулося після того, як Азербайджан взяв під контроль Лачинський коридор.

Читайте також Пашинян програв велику геополітичну гру, – Фейгін пояснив, які стосунки між росією та Вірменією

У чому інтерес ключових гравців

Тишкевич вважає, що, найімовірніше, все закінчиться укладенням певної угоди. Але головне питання в тому, що буде надалі.

Тому що інтерес ключових гравців – це Зангезурський коридор логістичний, який дозволяє будівництво залізниці, автошляхів,
– сказав політолог.

За його словами, ідея такого логістичного проєкту обговорювалася після другої карабаської війни. Але вона не була прописана в угоді. За цей коридор активно виступає Азербайджан, Ірак, тому що це є розблокуванням експорту. Підтримує і Туреччина. А також це в інтересах росії відтоді, як вона потрапила під санкції.

Політолог зауважив, що єдиною країною, яка виступає категорично проти цього коридору, є Вірменія. На території західного світу також проти Франція, яка традиційно підтримує Вірменію з міркувань конфронтації з Туреччиною.

Найімовірніше, вони досягнуть угоди,
– вважає Тишкевич.

На його думку, Зангезурський коридор захоплювати не будуть, тут постає питання контролю. Адже річ у тім, хто буде здійснювати, зокрема, митне оформлення та як будуть іти вантажі.

Тишкевич припустив, як розвиватиметься ситуація в Нагірному Карабасі

Яке значення Лачинського коридору

Тишкевич зазначив, що Азербайджан взяв під контроль Лачинський коридор, через що й відбулося загострення.

Лачинський коридор – це частина території Азербайджану від кордону Вірменії через місто Лачин до кордону невизнаної Нагірно-Карабаської республіки. Це єдиний шлях, який зв'язує коридор Вірменії з територією Нагірного Карабаху,
– заявив він.

Політолог зауважив, що за угодою після другої карабаської війни ця територія мала бути під контролем так званих російських миротворців. Але частина з них поїхала на війну в Україну. До того ж росія виявилася не готовою до нового загострення, в результаті чого азербайджанські війська зайшли в місто Лачин, а так звані російські миротворці просто за цим спостерігали.

Можлива мета обстрілу російських підрозділів

Тишкевич також прокоментував інформацію про обстріли нібито з боку Азербайджану якихось російських підрозділів. Щодо цього може бути одразу кілька версій.

Або ці об'єкти були розташовані неподалік місця концентрації вірменських військ. У такому разі це міг бути обстріл Азербайджану,
– сказав політолог.

Однак, додав він, це могла бути також провокація іншої сторони, щоб підняти ставки й змусити росію вдаватися до більш активних дій.

Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо

  • На початку серпня Азербайджан оголосив проведення антитерористичної операції у Нагірному Карабасі. Бойові дії із силами квазіреспубліки вже розпочалися.
  • Росія передала Азербайджану контроль над єдиною дорогою, що сполучає Вірменію та Нагірний Карабах – Лачинський коридор. Путін, а з ним і Вірменія втрачають свій вплив на регіон.
  • Ввечері 12 вересня з'явилися повідомлення про чергове загострення між Вірменією та Азербайджаном. Єреван звинуватив Баку в обстрілах власної території з артилерії. У Азербайджані, звісно, мали свій погляд на нічні події.

Вас може зацікавити – Азербайджан повертає землі в Карабаху: дивіться відео: дивіться відео