Тож Єреван звернувся до москви, як головного члена ОДКБ, за військовою допомогою. Про це 24 каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін.
Важливо Немічне ОДКБ: як чергове загострення між Вірменією й Азербайджаном грає на користь України
"Питання Карабаху вже вирішене"
На його думку, це все виглядає, як гра, а питання Нагірного Карабаху вже вирішене між Туреччиною та росією. Так, процес триватиме доти, доки Карабах дійсно не стане частиною Азербайджану й не тільки він, а ще й коридор до Нахічеваня.
Сам Нікол Пашинян розуміє, що це питання вже вирішене, як і вірменська еліта, яка відкрито про це говорить. Критика Пашиняна ґрунтується на тому, що він занадто зблизився з москвою та не може розраховувати на підтримку інших гравців, наприклад, США або Євросоюзу.
"Він демонстрував лояльність, але на що її проміняв? На військову підтримку? Її немає. На можливість мати якусь економічну вигоду? Вірменія майже не покращила своє становище", – зауважив російський правозахисник.
З цієї точки зору Пашинян програв велику геополітичну гру,
– наголосив Фейгін.
Москва перебуває у тісному контакті з Анкарою, й цілком очевидно, що остання робить усе для захисту своїх інтересів та союзників насамперед у Нагірному Карабаху.
Фейгін прокоментував загострення конфлікту у Нагірному Карабаху: дивіться відео
Москва, ймовірно, може прибрати Пашиняна від влади
За словами Фейгіна, до Вірменії зараз переїхала довірена особа кремля Рубен Варданян, який публічно відмовився від російського громадянства. Цілком ймовірно, що росія готується змінити владу у Вірменії, як неодноразово вже це робила.
Не можна виключати, що у результаті москва хоче позбутися Пашиняна,
– наголосив російський правозахисник.
Конфлікт між Азербайджаном та Вірменією: що відомо
- Між Вірменією та Азербайджаном у ніч на 13 вересня вкотре загострився конфлікт. Сторони звинувачували одна одну у провокаціях та обстрілах. Азербайджан повідомив, що внаслідок боїв є втрати з обох сторін. У Вірменії підтвердили цю інформацію.
- У міноборони Азербайджану наголосили, що "вторгнення на територію Вірменії" не більш ніж маячня. Вони підкреслили, що державою-агресором та окупантом у регіоні є Вірменія.
- Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян провів засідання ради безпеки, а перед тим подзвонив російському президенту владіміру путіну. Він офіційно звернувся до ОДКБ й попросив країни-членів про допомогу через "агресивні дії" Азербайджану.