Конституційний суд не дозволив розпустити Верховну Раду

29 червня 2019, 10:30
Читать новость на русском

Конституційний суд України провів засідання, на якому розглянув законність розпуску Президентом України Володимиром Зеленським, Верховної Ради. Суд не дозволив розпустити Верховну Раду восьмого скликання.

Конституційний суд знайшов порушення в указі президента про розпуск Верховної Ради. Рішення вступає у дію одразу з моменту оголошення.

Це цікаво! Які партії проходять до Верховної Ради: свіжий рейтинг

Що означає рішення суду? Воно означає, що указ президента про розпуск Ради втрачає законну силу, тож вибори не відбудуться 21 липня 2019 року.

Варто наголосити, що рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Розгляд у справі №1-152,2019 вела голова суду Наталя Шаптала, суддя-доповідач – Віктор Кривенко. На засіданні були присутні 17 суддів КС.

Намір розпустити Верховну Раду Володимир Зеленський заявив ще під час своєї інавгураційної промови, яку він виголосив 20 травня. Відповідний указ він підписав 21 травня, тож позачергові вибори до Ради відбудуться 21 липня.

Пізніше Верховний суд відмовився відкривати провадження за позовом проти президента Володимира Зеленського із вимогою визнати протиправним і нечинним його указ про розпуск. Верховний суд тоді заявив, що це питання є юрисдикцією Конституційного суду.

Про що говорив президент на засіданні: Зеленський прийшов на засідання Конституційного суду щодо розпуску Ради


Функції Верховної Ради: інфографіка 24 каналу