Новий виклик для нас, – військовий сказав, яка найбільша складність для контрнаступу на Півдні
Збройні Сили України проводять контрнаступальні операції на південному напрямку фронту. Росіяни зуміли організувати тут доволі потужну оборону.
Про це 24 Каналу розповів військовослужбовець ЗСУ Ігор Шолтис. За його словами, найбільшою складністю є те, що на південному відрізку фронту ворог почав будувати оборонні споруди ще з березня 2022 року, як тільки окупував ці території.
Дивіться також Шлях деокупації: 9 ключових питань про наступ ЗСУ
Щоб здолати таку оборону, потрібно працювати на відстані
У перші місяці війни ворог зрозумів, що форсувати Дніпро та заходити в Запоріжжя у них немає ресурсів, а тому почали будувати лінію оборони. Станом на зараз, це 130 кілометрів безперервної лінії оборони, у дві – три лінії, зі застосуванням бетонних конструкцій.
Такого роду насичення російських військових не було, коли ми деокуповували Херсонщину. Тому, для нас це новий виклик,
– зазначив Шолтис.
Щоб здолати таку оборону, потрібно працювати на відстані: знищувати логістичні вузли ворога та збільшувати дистанцію розриву їхніх передових ліній від ліній забезпечення. Саме так ЗСУ діяли під час деокупації правого берега Херсонщини, що змусило росіян відступити.
"На Запорізькому напрямку це може використовуватись як один із дієвих елементів, але будемо шукати якісь нові інструменти впливу на росіян, згідно з планами нашого військового керівництва", – додав військовий.
Що відомо про ситуацію на південному фронті
- 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС, щоб спробувати зупинити контрнаступ ЗСУ на цьому напрямку. Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк заявив, що це ускладнює рух наших військових.
- За останні три доби українські військові просунулись на деяких напрямках на Запоріжжі від 200 метрів до 1,4 кілометра та визволили близько 3 квадратних кілометрів земель.
- Щоб протистояти натиску ЗСУ на цій ділянці фронту, росіяни перекинули на аеродром Бердянська 20 гелікоптерів.