Літак "Мрія" з Данії прибув до України: видовищне відео приземлення
Транспортний літак Ан-225 "Мрія" повернувся до України з Данії ввечері 5 лютого. Раніше ЗМІ повідомляли, що на борту судна перебуває військове озброєння, однак ця інформація не підтвердилася.
Приземлилося судно у Гостомелі на Київщині. Щоб подивитися на приземлення в аеропорту "Антонов" зібралися десятки людей. Величні відео з літаком-гігантом очевидці вже публікують у соцмережах. Як видно з кадрів, судно робило посадку під час снігопаду, повідомляє 24 канал.
Актуально "Восьма пташка" вже у Києві: США передали ще понад 80 тонн боєприпасів
Видовищне приземлення української "Мрії"
У коментарях люди не стримують емоцій. Зокрема, Дмитро Загуменний зауважив, що понад 20 років їздить повз аеропорт у Гостомелі та жодного разу не бачив зліт або посадку АН-225 "Мрія". Однак цього разу удача йому посміхнулася.
Проїжджав повз за кілька хвилин до посадки, побачив вогні злітно-посадкової смуги та зняв посадку найбільшого транспортного літака у світі. Неймовірне видовище,
– зазначив він.
Дивіться відео приземлення "Мрії" у Гостомелі
Що відомо про літак Ан-225 "Мрія"
Це найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським конструкторським бюро імені Антонова. З максимальною злітною масою 640 тонн він є найважчим літаком у світі, а також найбільшим у світі літаком, що піднявся в повітря понад один раз.У листопаді 2004 року Міжнародна федерація повітроплавання внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннеса за 240 встановлених рекордів.
Дані взято з УНІАН.
На борту не було військової допомоги з Данії
Спершу у ЗМІ та соцмережах стверджували, що на борту "Мрії" перебувала партія озброєння, яку надала Україні Данія. Про це повідомили волонтер Юрій Мисягін і правозахисник Сергій Наумович.
"Можливі гостинці з Данії прилетіли! Я писав кілька днів тому, що уряд Данії ухвалив рішення допомагати Україні військовою технікою та боєприпасами", – написав Мисягін.
Зверніть увагу! Наприкінці січня прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен наголосила, що ситуація навколо України становить загрозу для всієї Європи. Тому Копенгаген може надати Києву військову техніку та зброю. Щоправда, це станеться, якщо президент Росії Володимир Путін піде на загострення ситуації.Однак ця інформація не підтвердилася. А державний концерн "Укроборонпром" видалив зі свого офіційного телеграм-каналу повідомлення про те, що літак Ан-225 привіз із Данії озброєння для Збройних сил України.
Повідомлення про приземлення "Мрії", яке потім видалили / Скриншот "Укроборонпрому"
Згодом у коментарі НВ в держконцерні повідомили, що поширена інформація про зброю з Данії не відповідає дійсності.
Військова допомога Україні: головне
- Перший борт із США приземлився в Україні в ніч проти 22 січня. Тоді американці передали 90 тонн летальної зброї. Одразу ж через день до Києва прибув другий літак зі США. Відтоді Вашингтон регулярно передає Україні оборонне озброєння, зокрема – патрони різного калібру.
- Міноборони Чехії пообіцяло надати Україні понад 4 тисячі артилерійських боєприпасів. Окрім цього, розглядають можливість відправлення на підмогу ЗСУ своїх військових.
- Польський уряд вирішив виділити Києву сучасні переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun.
- Натомість у Німеччині на офіційному рівні виступають проти постачання Києву зброї для оборони у разі загострення агресії з Росії. Наразі Берлін пропонує 5 тисяч захисних військових касок. Також можуть надати допомогу з відбудовою бункера під Одесою.
До теми! Петро Балабуєв – творець найбільших літаків у світі: відео 24 каналу