У посольстві США в Україні зазначили, що це лише перша партія оборонної допомоги від США. Вона включає не лише летальну зброю, але й інші боєприпаси.

Важливо Німеччина не дозволяє Естонії надавати Україні зброю свого виробництва, – ЗМІ

Як відомо, пакет оборонної допомоги Збройним силам України на суму 200 мільйонів ухвалив президент США Джо Байден ще у грудні 2021 року.

Ця допомога, що включає близько 200 тисяч фунтів (90 тонн – 24 канал) летальної зброї, зокрема боєприпаси для захисників України на лінії фронту, демонструє жорстку прихильність Сполучених Штатів суверенному праву України на самооборону,
– мовиться у повідомленні посольства.

У посольстві також зазначили, що минулого року США надали Україні допомогу в галузі безпеки на суму понад 650 мільйонів доларів. Починаючи з 2014 року США виділили Україні для цих цілей допомогу в розмірі 2,7 мільярда доларів.

"Сполучені Штати будуть продовжувати надавати таку допомогу для підтримки Збройних сил України, підтримуючи їх у захисті суверенітету і територіальної цілісності України від російської агресії", – додали у посольстві.


Летальна допомога від США / Фото з твітеру посольства США в Україні


Озброєння для ЗСУ / Фото з твітеру посольства США в Україні

Найбільша допомога від США з 2014 року

Як раніше зазначив Дмитро Кулеба, зауважив, що США вже надала Україні оборонний пакет розміром у 60 мільйонів доларів. Разом з тим Байден ухвалив рішення про виділення 200 мільйонів доларів додаткової безпекової допомоги Україні.

Актуально Білий дім підтвердив надання Україні гелікоптерів Мі-17

Все це збільшує загальний обсяг допомоги США на зміцнення безпеки та оборони України до 650 мільйонів доларів за 2021 рік. Дмитро Кулеба відзначив, що: "Це більше, ніж у будь-який рік з 2014".

Як інші країни підтримують Україну

Які країни НАТО заявили про підтримку України: дивіться відео

Повний текст публікації посольства США в Україні:

Перша з кількох партій пакету безпекової допомоги, нещодавно ухваленої президентом Байденом для України, сьогодні вночі прибула в Київ. Цей вантаж включає близько 200 тисяч фунтів летальної зброї, зокрема боєприпасів для захисників України на лінії фронту.