Очільник МЗС заявив про це 19 січня на брифінгу. Міністр розповів про ситуацію на тлі ймовірного нападу Росії.

До теми Росія може втратити доступ до долара, якщо нападе на Україну, – Байден

Штати надали найбільшу з 2014 року допомогу Україні

Міністр закордонних справ України заявив, що Володимир Путін лякає Україну, Європу, США та інші країни. Однак Кулеба пояснив, що очільник Кремля й сам не знає, чи вдасться до тих дій, якими лякає. Проте запевнив, що США готові й надалі зміцнювати оборонну здатність України.

Мовиться не лише про оборонний пакет розміром у 60 мільйонів доларів, який Україна отримала в грудні, але й про додаткові обсяги обладнання та оборонної зброї, включно з летальною. Можу підтвердити, що адміністрація Байдена нещодавно схвалила виділення 200 мільйонів доларів додаткової безпекової допомоги Україні,
– заявив Кулеба.

Він також відзначив, що це збільшує загальний обсяг допомоги США на зміцнення безпеки та оборони України до 650 мільйонів доларів за 2021 рік.

Дмитро Кулеба відзначив, що: "Це більше, ніж у будь-який рік з 2014". Міністр пояснив, що цей факт може говорити сам за себе, адже це була "швидка оборонна допомога з боку США".

Очільник МЗС України заявив, що у 2020 році наша держава передала чіткий перелік того, чого країна потребувала нагально для зміцнення оборони. Він включав як летальне озброєння, так і військове устаткування.

Останні новини щодо ймовірного нападу Кремля та допомогу Україні

  • Ще з кінця жовтня 2021 року американська преса заявила, що Кремль стягує війська до кордону з Україною.
  • 19 січня у Міноборони України заявили, що Кремль завершив цей процес. Відомо, що біля кордонів з Україною перебуває 127 тисяч російських військових.
  • Перед цим військову допомогу Україні пообіцяла очільниця МЗС Канади, збільшити її також може Велика Британія у разі потреби.
  • Натомість Олексій Резніков заявив, що потрібно ухвалювати санкції перед ймовірним наступом, а не після. На думку міністра оборони України, у випадку вторгненя Кремля в Україну будуть мільйони біженців. Резніков пояснив, що люди стоятимуть на європейських кордонах.
  • Володимир Зеленський на зустрічі з американськими сенаторами заявив про необхідність негайно запровадити санкції проти Росії. Адже після російського вторгнення в Україну обмеження не матимуть ефективності.

Будуть нові провокації: дипломати Росії їдуть із Європи ні з чим – дивіться відео