А проте Німеччина начебто проти того, щоб естонці передали українцям зброю німецького виробництва. Щонайменше, про це з посиланням на інформовані джерела повідомили американські журналісти.

Думка до теми Як Австрія та Німеччина стали добровільними жертвами російської пропаганди

Німеччина не дає дозвіл Естонії передати зброю Україні

Джерела американського видання серед естонських та німецьких офіційних осіб повідомили, що Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї до України.

  • Раніше цього ж дня, 21 січня, Естонія заявила, що готова дати Україні зброю для захисту від Росії – протитанкові Javelin та інші види. Але на це потрібен дозвіл країн-виробників.
  • І якщо з першими проблем не мало б бути (виробники Javelin – США, а вони й самі постачають Україні зброю, й іншим країнам робити цього не забороняють), то з "іншими видами" не все так просто.

Зокрема, мовиться про 122-міліметрові гаубиці Д-30, (стріляються на 20 кілометрів). Естонія готова їх віддати Україні, але не готова Німеччина.

Утім, як зазначають на порталі Defence Express, не зовсім зрозуміло, чому Естонія просить дозволу на передачу цієї зброї у Німеччини. Насправді ж ця країна не є виробником Д-30. Самі гаубиці вироблені ще в СРСР, потім їх віддали до радянської Східної Німеччини, а в 1990-х – до Фінляндії. І вже та передала Естонії – у 2009 році.

Однак, можливо, звернення по дозвіл стосується і якихось інших видів озброєння, про які публічно не повідомляли.

Також цікаво Шольц відмовився обговорити з Байденом ситуацію навколо України, – ЗМІ

Загалом же Німеччина має чітку позицію: постачання зброї Україні може спровокувати Росію на радикальні кроки, тому краще такого ризику уникати. І, відповідно, сама зброю Україні Німеччина не дає.

Утім, в естонському уряді кажуть, що ще намагається переконати Берлін передумати.

Що важливо, 21 січня стало відомо про цілу низку охочих країн надати Україні зброю для протистояння Росії: окрім США й Великої Британії, які вже постачають озброєння, про схожі наміри заявили Естонія, Чехія, Нідерланди та Латвія.

Країни, які надають підтримку Україні

Які країни надали чи планують надавати допомогу Україні / Інфографіка 24 каналу

А тим часом Росія далі збирає війська біля України: дивіться відео