Естонія, Литва та Латвія подали відповідний запит і у Вашингтоні його схвалили. Втім, поки невідомо, коли саме звідти планують передати озброєння.

Важливо США вважатимуть вторгненням в Україну будь-який перетин кордону російськими військами, – Байден

Союзники по НАТО підтримують Україну

Представник Держдепу підкреслив, що США, їхні союзники та партнери об'єднуються, аби прискорити надання допомоги Україні у сфері безпеки. При цьому, обговорювати деталі поставок із країн Балтії він відмовився.

Ми використовуємо усі доступні інструменти, аби допомогти Україні зміцнити свою обороноздатність перед зростаючою російською агресією,
– запевнив посадовець.

Напередодні у Зеленського наголосили, що Україну підтримують усі 30 держав НАТО. Таку заяву речник президента зробив за підсумками переговорів у Женеві.

Що ЗСУ отримають від країн Балтії:

  • протитанкові комплекси Javelin;
  • зенітні системи Stinger.

Які країни готові надати озброєння

Нещодавно Лондон почав передавати Україні легку протитанкову зброю. У британському Міноборони пояснили, що це рішення ухвалили на тлі "загрозливої поведінки Росії". За словами Юрія Бутусова, мовиться, зокрема, про гранатомети NLAW. Журналіст назвав їх найкращими у світі гранатометами для бою у місті й зауважив, що аналогів Росія не має.

Водночас надати оборонне озброєння пообіцяли й у канадському МЗС. А от позиція Німеччини залишається незмінною – звідти постачати зброю в Україну відмовляються.

Які країни надали чи планують надавати допомогу Україні / Інфографіка 24 каналу

Чи допустять у США напад на Україну: дивіться відео