Про схвалення нової військової підтримки урядом Польщі повідомив міністр оборони. Маріуш Блащак також детальніше розповів про вміст цієї допомоги.

Цікаво Підступні плани Кремля та ймовірне вторгнення Росії: хто, як і чим допоміг Україні та ЗСУ

Не Grom, а навіть краще

Ще зранку 1 лютого перед вильотом до України польський прем'єр Матеуш Моравецький говорив про надання допомоги сусідці. Тоді він припустив, що це можуть бути навіть переносні зенітно-ракетні комплекси Grom.

Та порадившись, польський уряд вирішив передати Україні їх значно сучаснішу модифікацію – ПЗРК Piorun.

На моє прохання Рада міністрів прийняла постанову про допомогу Україні. Надамо найсучасніше польське обладнання – переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun,
– заявив Маріуш Блащак.

Польський міністр оборони не злукавив – обладнання справді найсучасніше, адже перебуває на озброєнні польської армії лише з 2019 року. До нього Україні також нададуть боєприпаси.

ПЗРК Piorun


Це сучасна модифікація переносних зенітно-ракетні комплексів Grom – польського виробництва. На обслуговування цього ПЗРК потрібен всього один боєць.

Зброя здатна вражати цілі на відстані від 400 метрів до 6,5 кілометра, а в польоті набої підіймаються на висоту до 4 кілометрів, набираючи швидкість до 660 метрів за секунду.

Наразі сучасні Piorun є на озброєнні однієї-єдиної армії у світі – Збройних сил Республіки Польща.