"Збільшимо військову присутність": Литва готова відповісти РФ у разі ескалації на Азові
РФ повинна дотримуватись міжнародних домовленостей. Литва буде збільшувати військову присутність в Азовському морі, якщо Росія продовжить здійснювати агресію щодо України.
Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком в Києві.
Читайте також: "Ми отримуємо особисті погрози": як РФ реагує на санкції від Литви через агресію на Азові
"Якщо далі Росія буде ескалувати, розпалювати ворожнечі дії проти України та міжнародної спільноти, ми хочемо ще раз нагадати, що Азовське море не є територією Росії", – сказала вона.
Грібаускайте нагадала, Росія повинна виконувати умови міжнародні домовленості щодо Азовського моря.
Якщо ні – то ми завжди допоможемо, підтримуємо Україну та будемо збільшувати свою військову присутність,
– наголосила президент Литви.
Нагадаємо, у п’ятницю, 7 грудня, президент Литви Даля Грибаускайте прибула Україну з офіційним візитом. Вона вирішила підтримати Україну та обговорити відсіч агресії Росії на Донбасі та в Азовському морі.
Що сталось у Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.
Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.
Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.
Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.