Про це командування ВМС ЗСУ України у Facebook.

Читайте також: Конфлікт в Азовському морі: у Росії зробили нову їдку заяву

Так, 25 листопада два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ планово переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі. У відомстві наголошують, що про цей перехід заздалегідь поінформували відповідно до міжнародних норм та безпеки судноплавства.

Азовське море Російський корабель протаранив український буксир
Корабель РФ "Дон" протаранив український буксир/ Джерело: Фейсбук ВМС ЗСУ

Однак, прикордонні кораблі Росії зневажили Конвенцію ООН з морського права та Договір між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки.

Прикордонний корабель "Дон" здійснив таран нашого рейдового буксиру, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик,
– повідомляють у ВМС.

У відомстві наголошують, що Росія такими діями вкотре продемонструвала свою агресивну сутність та повне нехтування нормами міжнародного права. Там також додають, що всі незаконні дії фіксуються екіпажами кораблів і командуванням ВМС ЗС України та будуть передані компетентним міжнародним органам.

Нагадаємо, представниця ЄС із питань закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз збирається застосувати конкретні заходи щодо Росії через ситуацію в Азовському морі. Також, Кремль попередили про необхідність припинити "надмірні інспекції" суден в морі, оскільки вони завдають шкоди не тільки економіці України, а й суднам під прапорами європейських країн.

25 жовтня Європарламент схвалив резолюцію, яка передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Резолюція також пропонує призначити спецпосланця по Криму, який займатиметься станом справ у регіоні. Член комітету з оборони і безпеки російської Ради Федерації Франц Клінцевич заявив, що Росія "буквально за хвилини" здатна перекрити Азовське моредля будь-якого судна під прапором України.