Зокрема там немає реальних санкцій, які б допомогли демонополізації і розвитку економіки. Про це в ефірі 24 каналу розповів колишній секретар Ради нацбезпеки й оборони та ексміністр фінансів Олександр Данилюк.
До теми Рада остаточно схвалила закон про олігархів
Данилюк: У законі про олігархів є лише тиск на великий бізнес
За його словами, в документі лише є тиск на представників великого бізнесу, яких можна назвати олігархами, щоб вони позбулися своїх медійних активів. Втім зробити вони це зможуть тільки на користь влади. Мовляв, будь-хто, хто купить ці активи, теж стає олігархом. І відтак в кінці всього контроль отримає Офіс Президента.
Данилюк зазначив, всіх, хто виступали проти цього закону, одразу позиціонували як прибічників олігархів. Тому відбулася медійна, або піарівська війна. Мовляв, люди не люблять олігархів, тому ОП на цьому етапі б переміг.
Дуже швидко люди зрозуміють, що від цього закону мало що зміниться. Їм від цього точно жити краще не стало. А далі ми будемо спостерігати якусь нову гру піарів.
Думаю, що Венеційська комісія дасть розгромну оцінку цьому закону, – Данилюк
Венеційська комісія підготує висновок щодо законопроєкту про статус олігарха до 15 – 16 грудня. На думку екссекретаря РНБО, оцінка буде розгромною. Втім влада все одно документ змінювати не буде.
Вони неодноразово казали: "Якщо Венеційська комісія дасть негативну оцінку, ми змінимо закон". Але вони цього робити не будуть,
– підкреслив він.
І додав, що ця можливість вже втрачена. Відтак уже через 2 місяці, в грудні, про це ніхто не буде думати. А влада обговорюватиме якісь нові ініціативи.
Данилюк прокоментував ухвалення закону про олігархів: дивіться відео
Депутати ухвалили закон про олігархів: головне
- Верховна Рада 23 вересня 2021 року ухвалила в другому читанні законопроєкт про деолігархізацію, який ініціював Володимир Зеленський. Підтримали документ 279 нардепів, натомість проти були 54.
- Законопроєкт передбачає створення реєстру олігархів. Туди зможуть потрапити ті особи, які відповідають принаймні 3 з 4 визначених критеріїв.
- 10 вересня спікер Дмитро Разумков направив законопроєкт про олігархів Венеційській комісії, яка перевірить його на відповідність Конституції. Зробив він це з огляду на пропозиції омбудсменки Людмили Денісової, яка заявила, що порушує особисті кордони людини.