Морську платформу Magura озброїли ракетами класу "повітря-повітря"
Джерело:
Головне управління розвідкиМорські безпілотники Magura тримають в страху увесь російський Чорноморський флот, хоча донедавна для самих ударних дронів становили загрозу російські гелікоптери. Це може кардинально змінитися із встановленням на безпілотники ракет "повітря-повітря".
Командир спецпідрозділу ГУР МО України "Group 13" з позивним "Тринадцятий" в інтерв'ю Максиму Крапівному підтвердив, що одна з нових модифікацій безекіпажної морської платформи Magura вже має на борту ракети Р-73.
Дивіться також Це слабке місце Путіна: яка найбільша проблема ворога в Криму
У російської авіації з'явилась ще одна фобія
За словами військового, оснащені такими ракетами ударні морські дрони Magura вже використовувались під час бойових операцій на Чорному морі, і це стало серйозним фактором страху й ризику для російської авіації.
Такі розробки ефективні. Росіяни їх дуже бояться. Коли вони їх бачать, то бояться навіть підлітати. А унікальність в тому, що такого ні в кого немає. Це озброєння вже встановлене, і воно буде давати свої результати,
– розповідає "Тринадцятий".
Крім того, командир "Group 13" згадав свої емоції, коли керований ним Magura уразила російський розвідувальний корабель "Іван Хурс". За його словами, адреналін в цей час просто накривав, а руки були мокрі. Водночас, дроном треба керувати досить ювелірно і навіть ніжно. Спецпризначенець ГУР МО пояснив, що рухи не мають бути різкі й неконтрольовані, все має відбуватись плавно.
"Тринадцятий" говорить, що ударні морські дрони Magura уже довели свою ефективність та позбавили Росію домінування в акваторії Чорного моря та знизили загрози для України.
Раніше представник Воєнної розвідки Андрій Юсов говорив, що Чорноморський флот Росії за підтримки авіації та інших компонентів намагався створювати додаткові загрози для України. Морські дрони, насамперед – Magura V5, стали такою асиметричною відповіддю, яку ворог досі не може наздогнати.
Ракета Р-73 – радянська керована ракета класу "повітря-повітря" малого радіуса дії з інфрачервоною системою самонаведення. Створена у 1983 році спеціально для високоманевреного ближнього повітряного бою.Історія створення та бойове застосування морського дрона
- У листопаді 2022 року Володимир Зеленський оголосив, що Україна планує створити перший у світі флот морських дронів. Тоді відкрили збір на створення таких безпілотників. Дальність ходу безпілотника мала складати до 800 кілометрів, а бойового навантаження він мав нести до 200 кілограмів.
- Довжина дрона 5,5 метра, повна вага 1000 кілограмів, з яких корисне навантаження 300 кілограмів. Дальність його ходу до 800 кілометрів з крейсерською швидкістю в 41 кілометр за годину. Дрон за потреби може розганятись і до 78 кілометрів за годину.
- У ніч з 31 січня на 1 лютого 2024 року воїни спецпідрозділу "Group 13" ГУР МО знищили ракетний катер "Івановєц" Чорноморського флоту Росії. Вартість втраченого державою-агресоркою корабля становить орієнтовно 60 – 70 мільйонів доларів. Під час атаки використали 6 дронів Magura.
- 14 лютого 2024 року Головне управління розвідки у взаємодії з усіма складовими Сил безпеки і оборони України знищили великий десантний корабель "Цезар Куніков".
- 5 березня 2024 року дрони Magura V5 успішно атакували російський патрульний корабель Чорноморського флоту "Сергій Котов".