На кадрах чітко помітно, як довкола "Цезаря Кунікова", який перебував біля окупованої Алупки, плаває український дрон, який росіяни намагались збити, пише 24 Канал.

Дивіться також Потопили "Сергія Котова" та ще 2 судна: що відомо про українські морські дрони Magura V5

Що відбувалось на "Цезарі Кунікову" в останні хвилини

Російський пропагандист опублікував дані про те, як окупанти 14 лютого 2024 року марно намагались відбити атаку українських дронів.

Екіпаж ВДК "Цезар Куніков" відбивав атаку БЕКів (безекіпажних катерів – 24 Канал) усіма доступними силами та засобами, бій тривав 20 хвилин. З 10-ти БЕКів було знищено 4,
– заявили окупанти.

Далі вони розповіли, що 5 катер уразив корму і знерухомив корабель. Після цього нібито 6, 7, 8 та 9 катери уразили корабель по лівому борту в районі середини та ближче до корми, щоб судно перекинулось.

Окрім того, 9 БЕК частково увійшов у пробоїну зроблену попереднім катером і здетонував практично всередині.

Що відбувалось на "Цезарі Кунікову" перед знищенням: дивіться відео

Окупанти написали, що після цього корабель вже не мав можливості врятуватись й судно почало лягати на лівий бік.

"З моменту виявлення ворожих БЕКів і початку бою і до повного затоплення корабля пройшло трохи більше ніж 40 хвилин. Екіпаж корабля залишив судно на рятувальних плотах, без втрат особового складу, евакуював усю секретну документацію та частину секретної апаратури зі зброєю", – заявили пропагандисти.

За їхніми даними, нібито 10 безпілотник спостерігав за кораблем до моменту затоплення. Після нібито спробував атакувати буксир, який супроводжував "Цезаря Кунікова", проте його буцімто знищили.

Дивіться також Потопили "Сергія Котова" та ще 2 судна: що відомо про українські морські дрони Magura V5

ЗСУ дронами Magura V5 потопили 3 судна росіян

  • 5 березня 2024 року українські дрони Magura V5 успішно атакували російський патрульний корабель Чорноморського флоту "Сергій Котов", який перебував неподалік Керченської протоки, тобто у територіальних водах України. В ГУР заявили, що умовно було 5 влучань.
  • 14 лютого 2024 року українські морські дрони знищили великий десантний корабель "Цезар Куніков". Тоді представник Головного управління української розвідки Андрій Юсов пояснював, що більшість екіпажу загинула, хоч пропагандисти продовжують стверджувати, що нібито весь екіпаж "Цезаря Кунікова" вижив.
  • Перед цим з 31 січня на 1 лютого 2024 року також бійці ГУР зі спецпідрозділу Group 13 знищили ракетний катер "Івановєц" Чорноморського флоту Росії, який перебував на рейді в районі озера Донузлав. Тоді Кирило Буданов заявив, що було 6 влучань у корпус судна.