У мене була істерика – боялася, що бункер не витримає бомбардування, – евакуйована з "Азовсталі"

2 травня 2022, 08:49
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Мешканці Маріуполя, яким вдалося евакуюватися з епіцентру жахіть – підвалів сталеливарного заводу "Азовсталь", зі страхом та болем згадують останні два місяці свого життя. Однією із перших своїми переживаннями поділилася Наталя Усманова.

37-річна мешканка Маріуполя пригадує, що впродовж переховувань у бункері "Азовсталі" їй здавалося, наче серце зупиниться. Кожен постріл здавався останнім. Про це вона розповіла у неділю, 1 травня, відразу після евакуації.

Читайте також Організація таких коридорів – один з елементів перегорів, – президент про евакуацію з Маріуполя

Чого найбільше боялися маріупольці, які перебували у підвалах "Азовсталі"

У мене був один найбільший страх, я боялася, що бункер не витримає,
– розповіла Усманова, описуючи життя в укритті заводу. Жінка додала, що під час кожного вибуху укриття тряслося. Кожен такий момент супроводжувався її істерикою.

Побудований ще у 1930-ті роки, металургійний завод із розгалуженою мережею бункерів став для маріупольців прихистком на час вторгнення російських військ. Утім, кожен день, проведений у ньому, був справжнім випробуванням. Люди, які перебували всередині, боялися, що під землею закінчиться кисень. 

"Ми так довго не бачили сонця", – це була одна із перших реплік Наталії, яка ступила на землю в селі Безіменне, приблизно за 30 кілометрів на схід від Маріуполя.

Разом із родиною Усманова була серед першої сотні евакуйованих з "Азовсталі" і напівжартома зазначила, що їм більше не доведеться ходити в туалет з факелом. 

Вона додала, що все життя жила та працювала у Маріуполі, але те, що вони побачили зараз в місті – це просто жахливо. Те, що довелося пережити їй та близьким, Усманова називає справжнім терором.

Евакуація з "Азовсталі": головне

  • Спецоперація "Евакуація Азовсталь" розпочалась 28 квітня. Міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук зазначила, що раніше про неї не могли розповісти з міркувань безпеки.
  • Зазначається, що евакуації сприяли Організація Об'єднаних Націй та Міжнародний Червоний Хрест. Представник ООН Савіано Абреу заявив, що евакуація була "скоординована зі сторонами конфлікту".
  • За даними Червоного Хреста, евакуаційний конвой подолав 230 кілометрів, щоб дістатися сталеливарного заводу.
  • Очільник ОП Андрій Єрмак повідомив, що вдалось вивезти вже понад 100 маріупольців – жінок, дітей та людей похилого віку.
  • Як зазначив у твітері Володимир Зеленський, урятованих людей доставлять у Запоріжжя. Вже сьогодні перша група евакуйованих добралася до підконтрольних Україні територій.
  • Менш ніж за годину після того, як люди вийшли з заводу росіяни знову почали обстрілювати завод "Азовсталь". 

Нагадаємо, що російські війська обстрілюють портове місто вже 2 місяці, перетворивши його на "концтабір". Через постійні атаки неможливо встановити кількість загиблих. 

Зверніть увагу – Зеленський підтвердив евакуацію 100 цивільних з Азовсталі: дивіться відео