УКР РУС
18 червня 2020, 13:20
4

Мережа "Алло" пояснила, чому Крим був позначений окремо від України та російською

Популярна українська мережа електроніки "Алло" потрапила у скандал. Річ у тім, що на їхньому сайті Крим показано окремо від решти України. Це вже побачили в МЗС України та відреагували з обуренням. Згодом у компанії пояснили, що сталася помилка, яку вже виправили.

Скандал щодо "Алло" та Криму: деталі

Те, що Крим позначено окремо, помітила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. Відповідний допис з’явився у фейсбуці.

До теми Клімкін сказав, як Україна може повернути Крим

Мережа магазинів "Алло", що оперує в Україні, вирішила догодити всім. АРК та Республика Крым – "в одному флаконі",
– обурливо зауважила Джапарова.

Дипломатка додала, що звернення представництво магазину ігнорує. Точніше відписує словами "розглянемо, опрацюємо, повідомимо".

Зауважимо, що на мапі на сайті "Алло" окупований Крим було показано як "Республика Крым" і назви міст були російською.

Станом на ранок 18 червня цей напис зник і на території півострова тепер позначено назви міст лише українською.

В чому може бути проблема

У коментарях до допису Джапарової користувачі пишуть, що, ймовірно, проблема – більше не в сайті компанії, а в інтегрованій туди мапі.

Це давня проблема, яка виникає, коли в сайт інтегрують мапу OpenStreet. Навіть інтегрована мапа від Google буде показувати різну приналежність Криму, залежно від регіону світу. А свої карти розробляти дуже дорого, це ніхто майже не робить. Проблема насправді – глибша та глобальніша, ніж просто магазини "Алло". Це лише один з конкретних прикладів,
– зауважив користувач Дмитро Шевченко.

Також юзери опублікували скриншоти схожих проблем на інших сайтах.

Зверніть увагу Окупанти у Криму та на Донбасі позбавляють українців права на виживання: заява Мінреінтеграції


Шанхайська організація співробітництва позначила Крим як російський / Скриншот

Що кажуть в "Алло"

У пресслужбі "Алло" пояснили, що у веб-версії залишилася вбудована карта сервісу OpenStreetMap, яка некоректно відображає кордон між АР Крим та материковою Україною. У компанії запевнили, що в додатку вже давно інтегрували карти Google та Apple.

Сервіс OpenStreetMap подібний до "Вікіпедії" і характерний тим, що зміни в нього можуть вносити всі користувачі інтернету, а їхнє підтвердження або скасування відбувається з дуже великою затримкою,
– пояснили в "Алло".

Компанія також закликала інші українські компанії відмовитися від сервісу OpenStreetMap.

Помилку усунули протягом години, тому що позиція компанії у питанні Криму принципова, запевнили в "Алло".

"Після початку окупації Криму та частин Луганської і Донецької областей, компанія "Алло" позбулась значної частини своїх магазинів і обороту мережі. За 2019 рік група компаній "Алло" заплатила в бюджет України податки на загальну суму понад 1 мільярд гривень, не веде жодних стосунків з Росією, тому немає підстав вважати, що карта світу на сайті allo.ua була навмисне змінена або є принциповою позицією компанії", – заявив глава ради директорів "Алло" Дмитро Деревицький.

Подібні попередні скандали

Наприкінці травня французьке видання Le Monde опубліковало карту поширення коронавірусу у світі. На цій мапі Крим було позначено, як частину Росії. Тобто, якщо навести курсор на Росію, то виділеним, як частина російської території, ставав і Крим.


Карта з "російським" Кримом / Скриншот з сайту Le Monde

Згодом видання все ж виправило помилку. І півострів знову почав належати Україні.

Карта з українським Кримом / Скриншот з сайту Le Monde

Решта резонансних випадків щодо Криму

  • На початку квітня 2020 року теж "спалилось" на коронавірусі The New York Times. На карті з COVID-19 Крим позначили російським.
  • У березні 2020 року таку саму помилку зробило і VOX.
  • У січні 2020 року популярний британський журнал Good Housekeeping назвав окупований Крим російським.
  • У червні 2018 року легендарне видання The Times зобразило Крим частиною Росії на карті з локаціями чемпіонату світу з футболу. За помилку газета вибачилась.
  • У листопаді 2019 року видання The Economist, як ілюстрацію до статті про можливий імпічмент Трампу, опублікувало карту України без Криму.