Мільярди гривень: в Офісі Президента порахували скільки потрібно на відновлення Донбасу
В Офісі президента заявили, що відновлення підконтрольних Україні територій Донбасу обійдеться мінімум у 372 мільйони євро, або в понад 10 мільярдів гривень. Це мінімальні розрахунки.
Перший заступник глави Офісу Президента Сергій Трофімов розповів, що мовиться про пошкоджену в результаті збройної агресії РФ на Донбасі транспортну інфраструктуру, промислові, житлові та адміністративні приміщення.
Важливо: Де Зеленський візьме гроші на відбудову Донбасу: заява Корнієнка
За його словами, лише на відновлення дорожньо-транспортної інфраструктури необхідно не менше 231 мільйон євро.
Трофімов окремо виділив прифронтові регіони, що найбільше постраждали від військових дій:
– Ясинуватський і Волноваський райони Донецької області;
– Попаснянський та Станично-Луганський райони Луганської області.
Він також підкреслив, що лише на Донеччині повністю зруйновано або пошкоджено 6,8 тисяч об'єктів житлового фонду, відновлення яких обійдеться у понад 72 мільйонів євро.
Перший заступник голови Офісу заявив, що держава готова гарантувати повний і прозорий супровід інвестиційних проектів і захищати права інвесторів на підконтрольних Україні територіях.
Актуально: Зеленський назвав суму, яка потрібна для відновлення Донбасу
Як влада оцінює відновлення Донбасу
Президент України Володимир Зеленський сказав, що для відновлення Донбасу необхідно 300 мільярдів гривень
- Глава держави закликав підприємців допомагати державі вирішувати соціальні проблеми та інвестувати у відновлення інфраструктури Донбасу, де триває російсько-українська війна.
- Цю тему він міг таки обговорювати на нещодавній зустрічі із олігархом Ігорем Коломойським.
Глава Міністерства інфраструктури України Владислав Криклій пояснив, що відновлення інфраструктури прифронтових районів Донбасу не можуть здійснити у межах одного чи двох річних бюджетів – масштаби дуже великі.
Він наголосив, що Україна проводить переговори з міжнародними партнерами щодо фінансування інфраструктурних проєктів. Серед ймовірних інвесторів – Словаччина, Румунія, Польща. Криклій додав, що міжнародні організації готові допомагати дуже активно.