В Міноборони пояснили, чому зброя так довго їде до України

29 травня 2022, 17:19
Читать новость на русском

Постачання зброї – це складний процес, який потребує багатьох домовленостей від політиків та підписаних контрактів із виробниками.

Про це в ефірі спільного мовлення розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передає 24 канал. За її словами, процес постачання зброї тривалий, і він дуже відрізняється від звичайних покупок в магазині.

Читайте також: Ракетна небезпека є по всій країні, але найгарячіше на Сході, де ворог хоче оточити ЗСУ, – Маляр

Контракти з виробниками зброї

Навіть коли ми щось придбаємо за кордоном і можемо самі перевезти, то це може зайняти день. Але на постачання зброї потрібно більше часу, тому що до того, як почалась війна в Україні, західні виробники зброї вже мали певні контракти і забов'язання. Тобто ми говоримо про те, що нам необхідно терміново і одразу, укладаємо угоди,
– розповіла Маляр.

Вона додала, що тому виробники зброї мають певним чином скорегувати свої контракти, щоб зброя надійшла якнайшвидше. 

Домовленості з політиками на найвищому рівні

Також Маляр пояснила, що транзит зброї по території інших країна завжди складніший, ніж просто фізичній особі щось перевезти у валізі. Тому для цього зазвичай потрібен дозвіл на найвищому рівні – від кабінету міністрів або парламенту тих країн.

"Ці домовленості обговорюються між президентами та міністрами оборони, тому в цій ситуації ми повинні набратися терпіння і розуміти, що фактично всі угоди укладено. Ми розуміємо, з якою ритмічністю буде постачатися зброя. Але для того, щоб у нас вже був паритет в боях, нам потрібен ще певний час", – наголосила заступниця міністра. 

Постачання реактивних систем залпового вогню Україні

  • Україна давно потребує цієї зброї, влада неодноразово просила Захід її надати. Радник Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що з ними українські захисники зможуть повернути російських загарбників за "залізну завісу".
  • До того глава ОП Андрій Єрмак зазначив, що в США триває дискусія про надання цієї зброї. А в Пентагоні повідомили, що "пам'ятають" про запит України. Пізніше Володимир Зеленський сказав, що будуть хороші новини наступного тижня щодо постачання зброї.
  • Видання The New York Times з посиланням на американських посадовців запевнило, що адміністрація президента США Джо Байдена схвалила відправлення в Україну систем РСЗВ.

Дивіться більше – Україна отримала "Гарпуни": відео