Нова зброя збільшить дальність ударів України по позиціях окупантів
Видання The New York Times з посиланням на американських посадовців інформує, що адміністрація президента США Джо Байдена схвалила відправлення в Україну систем MLRS.
До речі В Україну вже надійшли САУ М109, а також "Гарпуни", – Міноборони
Чиновник на умовах анонімності сказав, що про передачу зброї, найімовірніше, буде оголошено наступного тижня.
Пакет допомоги з боку США включатиме мобільні ракетні установки, які можуть стріляти набагато далі, ніж пускові установки, які зараз використовує Україна.
Як пише The New York Times, офіційні особи не повідомили подробиці про те, які типи ракет США нададуть Україні. Видання зазначило, що Пентагон найчастіше використовує M31 GMLRS (Gueded Multiple Launch Rocket System).
Повідомляється, що це високоточна зброя із супутниковим наведенням, яка несе приблизно таку ж кількість вибухівки, як і 500-фунтова авіабомба. Журналісти зауважили, що дальність M31 GMLRS сягає понад 60 кілометрів. Це більше ніж у будь-якої іншої артилерійської зброї, яка є в України.
Окрім того, США планують передати Україні реактивні системи залпового вогню Himars, які пересуваються на шасі колісних вантажівок.
MLRS – це саме те, що нам зараз так потрібно, – ОП
На новину The New York Times відреагували в Офісі Президента України. Глава ОП Андрія Єрмак написав у соціальних мережах, що MLRS – це саме те, що потрібно Україні.
MLRS – це саме те, що нам зараз так потрібно у війні з Росією, щоб втримати, зупинити та перемогти. Чекаємо на офіційне рішення про постачання,
– написав він.
Україна просить у США системи MLRS: що відомо
- Президент Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів надати Україні MLRS. За словами глави держави, Росія дуже боїться цих РСЗВ, через що намагається зірвати їх передачу Україні.
- Глава ОП Андрій Єрмак також закликав міжнародних партнерів надати Україні більше важкого озброєння. Він просив додатково виділив реактивні системи залпового вогню MLRS-270.
- За словами Єрмака, у США триває дискусія про передачу цих РСЗВ. Після цього у Пентагоні заявили, що "пам'ятають" про запит України щодо ракет великої дальності.
- Окрім Єрмака та Зеленського, про важливість надання Україні MLRS заявляв міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
- У Донецькій ОВА заявили, що MLRS надасть ЗСУ змогу розвивати тактичний успіх і досягати стратегічних цілей на Донбасі.
Кожен пакет допомоги США відрізняється
Речник Пентагону Джон Кірбі розповів, як відбувається процес транспортування військової допомоги України. За його словами, кожен пакет допомоги відрізняється один від одного.
Кірбі зазначив, що процес транспортування триває лише 48 годин. Речник Пентагону розповів, що Україна надсилає запит про зброю, після чого розпочинається пошук джерела. Іноді зброя може бути вже в Європі.
Після цього резидент США дає дозвіл, а державний секретар оголошує адміністративне завдання.
Вас це може зацікавити – США показали, як вантажать зброю для України: дивіться відео