Відповідну заяву український лідер зробив під час брифінгу з Антоніу Коштою – прем'єр-міністром Португалії. Зеленський зізнався, що Україна має великі очікування. Президент уточнив, що назвав би це довгоочікуваним процесом, повідомляє 24 канал.

Зауважте Зеленський у Києві зустрівся з прем’єр-міністром Португалії: про що говорили

Ми очікуємо позитиву щодо постачання MLRS. У мене немає секретів, ми звертаємося до всіх країн – від США до кожної європейської держави щодо MLRS, завдяки яким Україна зможе забрати ініціативу та звільняти свою територію,
– заявив Зеленський.

Президент звернувся до країн, які бояться надавати Україні системи MLRS, бо вважають, що наша держава наступатиме на Росію. Зеленський нагадав, що війна сьогодні триває на українській території. Донбас не перестав бути частиною України після того, як російські окупанти почали видавати там російські паспорти

Зеленський наголосив, що це – території України. Захисники та захисниці йдуть крок за кроком, аби звільнити їх. Однак Україна не може заплатити за це ціну у десятки або сотні тисяч людей. Саме тому українці просять про допомогу. У деяких країнах ці системи MLRS лише стоять. Однак для України це – питання виживання.

Росія погрожує, але боїться єднання

Президент наголосив, що наразі відомо: на різних рівнях Росія погрожує державам, намагаючись перешкодити передання MLRS Україні. Однак треба не боятися, а об'єднуватися. Бо саме цього Росія боїться.

"Вона боїться міцного об'єднання, що ЄС разом зі США діятимуть, як один організм. Це дуже важливо і для нас, бо в цьому єдиному організмі Україна сьогодні – кулак", – зауважив український лідер.

Зеленський додав, що Україні потрібна предметна допомога від країн-партнерок.

Єрмак нагадав: підтримка України у війні – не лише питанням морального вибору. Мовиться також про також про інвестицію у європейську та світову безпеку. Росія становить загрозу для неї. Країна-окупантка не раз натякала, що могли б напасти й на інші держави континенту.

Якого озброєння зараз бракує Україні

  • Глава Офісу Президента Андрій Єрмак виступив в аналітичному центрі Chatham House. Він розповів, якого озброєння наразі бракує Україні.
  • За словами Єрмака, Україна отримає від держав-партнерок серйозну підтримку. Водночас українські захисники та захисниці потребують більше певного важкого озброєння.
  • Глава ОП наголосив, що таке оснащення може врятувати не лише військових, але й багато життів цивільних жителів.
  • Єрмак зауважив: Україна потребує MLRS – американських реактивних систем залпового вогню на гусеничній базі "Бредлі". Глава ОП додав, що наразі втрата часу обходиться надто дорого – в усіх сенсах цих слів. Єрмак нагадав про постійний ядерний шантаж з боку Росії.

Зустріч формату Рамштайн-2: головне

  • Онлайн-зустріч формату Рамштайн-2 запланована на понеділок, 23 травня. Джон Кірбі – речник Пентагону – розповів, що під час заходу обговорюватимуть подальшу оборонну підтримку України.
  • За декілька днів до цього міністр оборони України Олексій Резніков провів розмову з очільником Пентагону Ллойдом Остіном.
  • Глава Пентагону раніше наголосив, що рішучий опір українців надихає весь світ.

Важливо – брифінг Зеленського та Антоніу Кошти, прем'єра Португалії: дивіться відео