За словами Андрія Єрмака, зараз Україні неймовірно потрібна зброя. Без жодних обмежень.

Важливо В Україні заарештували першого мера-колаборанта: він допомагав окупантам на Київщині

Яка саме зброя найбільш необхідна українським військовим

Насамперед це високоточні ракети, які здатні вражати цілі на кілька сотень кілометрів. Також надзвичайно важливо отримати дрони, додаткові системи ППО/ПРО (протиповітряна та протиракетна оборона) і боєприпаси.

Андрій Єрмак додатково виділив реактивні системи залпового вогню MLRS-270. Вона буває у різних модифікаціях: найменша дальність – 32 кілометри, найбільша – 300 кілометрів. Все залежить від боєприпасів.

Україні потрібно більше важких озброєнь. Нам треба отримати високоточні ракети, дрони, системи ППО/ПРО та боєприпаси. Ми досі чекаємо на MLRS. Україна вдячна за ленд-ліз. Нам потрібна зброя. Без обмежень,
– зазначив Андрій Єрмак.

Раніше керівник ОП наголошував, що зволікати з передачею зброї не можна. Вона здатна врятувати життя як українських військових, так і цивільних. Чим швидше буде зброя – тим швидше вдасться завершити війну.

Втрачати час – це надто дорого. Адже Росія продовжує займатися ядерним шантажем і потроху створює глобальну продовольчу кризу через блокування українських портів.

"Така техніка здатна врятувати життя наших людей. Не лише військових. Адже для росіян мирні мешканці України теж є "легітимними" цілями. Як і цивільна інфраструктура", – сказав глава ОП під час виступу в аналітичному центрі Chatham House 19 травня.

Скоро все може змінитися

19 травня Сенат США ухвалив надзвичайно велику фінансову підтримку для України – аж 40 мільярдів доларів. Варто додати, що лише частина з цих грошей піде саме на озброєння. До прикладу, 4,4 мільярда виділили для постачання продовольства Україні та іншим державам тощо. Президент США Джо Байден вже підписав цей закон.

На що підуть 40 мільярдів доларів від США / Інфографіка 24 каналу

Загалом ця сума допоможе покрити втрати, які зазнала Україна за період повномасштабної війни. Важливо, що США виділить ще один додатковий пакет допомоги на 100 мільйонів доларів. Туди, за повідомленнями ЗМІ, увійдуть 3 контрартилерні радари, 18 гаубиць та 18 засобів для їх транспортування.

До теми – Залужний показав, як ЗСУ використовують зброю США: дивіться відео