Міноборони розірвало контракти з компаніями Гринкевича і подало заяву в ДБР

17 січня 2024, 19:51
Читать новость на русском

Міністерство оборони подало в ДБР заяву про визнання потерпілою стороною у справі проти компаній, пов'язаних з Ігорем Гринкевичем. Водночас відомство оголосило в Prozorro новий конкурс щодо постачання продуктів для ЗСУ.

Як стало відомо Міноборони від ДБР, під час проведення досудового розслідування ДБР отримало докази про постачання для відомства низькоякісних товарів. Йдеться про підписані 23 лютого 2023 року контракти компаній "Будівельна компанія Сітіград", "Трейд лайнс рітейл", "Будівельний альянс Монтажпроєкт".

Дивіться також Гринкевичу та членам його родини оголосили підозру у справі про постачання для ЗСУ

Міноборони розірвало контракти з компаніями Гринкевича

Контракти із вищезгаданими компаніями завдали Міністерству оборони матеріальну шкоду на загальну суму понад 934 мільйонів гривень, свідчать дані ДБР. 

В межах досудового розслідування ДБР арештувало рахунки та активи цих компаній,
– йдеться у повідомленні Міноборони.

Деталі. Наприкінці 2023 року одна з вище зазначених компаній, а саме "Трейд лайнс рітейл", на конкурсних торгах в системі Prozorro була визнана переможцем на постачання харчів по одному з 30 контрактів для ЗСУ. Через неможливість забезпечити поставки продуктів, Міноборони ухвалило рішення та надіслало всі необхідні документи "Трейд лайнс рітейлу" для розірвання контракту.

Зокрема, у відомстві зазначили, що задля того, аби уникнути складнощів із харчовим забезпеченням, 16 січня Міноборони оголосило в Prozorro інший конкурс на укладення контракту щодо постачання харчування для ЗСУ за процедурою прямих договорів.

Що відомо про справу Гринкевича

  • 29 грудня бізнесмен зі Львова Ігор Гринкевич намагався підкупити одного з керівників Державного бюро розслідувань. Мовиться про хабар у розмірі 500 тисяч доларів за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження. Він був одним з головних постачальників Міністерства оборони.
  • Державне бюро розслідування ще декілька місяців тому відкрило кримінальне провадження. Мовилося про оборудки із закупівлями одягу та білизни для героїв ЗСУ. Відразу 23 тендери виграли компанії львівського бізнесмена. Згодом слідство встановили, що до виконання оборонних замовлень залучили підприємства, підконтрольні бізнесмену. Раніше вони займалися будівництвом та – як наслідок – не мали жодних належних виробничих, складських та інших потужностей, необхідних, аби виготовляти та зберігати речі для потреб Міноборони.
  • Пізніше у Міноборони вирішили розірвати всі договори з компаніями, які пов'язані зі скандальними Гринкевичами. Чинним залишився лише один контракт. Йдеться про постачання харчування нашим військовим у Миколаївській та Херсонській областях, який діє з 1 січня по 1 квітня.
  • Водночас відомо, що будівельна фірма Гринкевичів, яка постачала одяг Міністерству оборони до 2023 року, за час своєї діяльності виграла в Житомирській області близько двох десятків тендерів на загальну суму 210 мільйонів гривень.