Ми не згодні щонайменше з одним пунктом, – Кулеба про "мирний план" Китаю
Джерело:
"Інтерфакс-Україна"Очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна вже бачила текст "мирного плану" Китаю. Він наголосив, що там є щонайменше один пункт, з яким влада не згодна.
Кулеба зазначив, що документ цікавий, але його ще вивчають. Про це він висловився після засідання Радбезу ООН 24 лютого.
Дивіться також Китай не сприймає Росію як рівню: що хотів продемонструвати своїм "мирним планом"
З чим не згоден Кулеба
"Ми бачили фінальну версію плану минулої ночі, що було зранку в Пекіні. Є деякі елементи, з якими ми погоджуємось, є щонайменше один пункт, з яким ми не погоджуємось – який пов'язаний із санкціями. Ми переконані, що санкції – важливий інструмент", – заявив Кулеба.
Кулеба підкреслив, що документ, представлений Китаєм, слід "вивчити від початку до кінця" та зробити висновки.
"Це добре, що Китай представив їхню позицію, всеосяжний погляд на цю війну", – зауважив голова МЗС.
Також Кулеба наголосив на тому, що під час засідання Радбезу ООН 141 країна проголосувала за резолюцію, яка визначає принципи та ключові елементи того, як має завершитися війна в Україні.
"Мирний план від Китаю": що відомо
- Китай 24 лютого запропонував "мирний план" із 12 пунктів. Документ опублікувало китайське міністерство закордонних справ. Повний текст "мирного плану" можна переглянути за посиланням.
- На документ відреагував президент Володимир Зеленський. Він зазначив, що частково погоджується з пропозиціями Китаю.
- Попри пропозицію Китаю, Зеленський вважає, що суб'єктом ініціатив може бути тільки та держава, на території якої відбувається війна. Він зазначив, що Україна вже запропонувала формулу миру.
- В Офісі Президента вважають, що Китай хоче заморозити бойові дії, а не сприяти миру.
- На тлі публікації так званого мирного плану від Китаю, президент Франції Еммануель Макрон оголосив про свій план відвідати Пекін з офіційним візитом.
- Він зазначив, що відправиться до Пекіна на початку квітня зі закликом до китайських чиновників допомогти здійснювати тиск на Росію, щоб зупинити агресію та побудувати мир. Крім того, Макрон закликав Китай не постачати зброю Росії.
- Також у Китай зібрався полетіти самопроголошений глава Білорусі Олександр Лукашенко. Він планує здійснити візит до Китаю з 28 лютого до 2 березня.