"Дорогою може різне трапитися": чи наважиться Путін полетіти до Туреччини

3 серпня 2023, 15:25
Читать новость на русском

Після принизливого скасування візиту до ПАР Путін обережніше ставиться до запрошень іноземних колег. Російський диктатор традиційно переживає за свою безпеку, тож навряд чи наважиться кудись їхати.

Про це 24 Каналу сказав ізраїльський журналіст Цві Зільбер. Керманич Росії дуже не хотів би ще раз пережити той сором, який трапився з ним через БРІКС.

Дивіться також Погроза війною ПАР: як "Глобальний Південь" дав ляпаса Путіну і відвертається від Росії

"Навіть не в тому сенсі, що він реально боявся, що його заарештують, у ПАР би такого не зробили, це абсолютно лояльний до Кремля режим. Просто цей сором, який трапився, коли він змушений був анулювати візит, про який вже було оголошено –  це завдало колосального удару по Путіну", –  сказав журналіст.

До слова, під удар потрапив не лише імідж російського президента на міжнародній арені, а і його репутація всередині країни. На путінську вертикаль це справило враження, адже вони думали, що Гаага –  це якісь пусті балачки й не сприймали загрозу правосуддя серйозно.

Навіщо Путіну броньований потяг

Візит Владіміра Путіна до Туреччини є малоймовірним, адже такий переліт може стати для нього фатальним.

"Під час війни дорогою усіляке може трапитись з літаком. Прилетить ракета НАТО чи українська ракета, чи ще щось трапиться, свої партизани можуть вистрілити у його літак. Вистачить одного БУКа, який вагнерівці десь заховали –  і хана президентському літаку", –  зазначив Цві Зільбер.

Саме тому Путін і виготовив для себе броньований потяг. Журналіст переконаний, що російський президент не наважиться ризикувати заради поїздки до Анкари.

Путін не полетить у Туреччину: дивіться відео 

Проблеми Путіна через ордер на арешт від МКС

  • Південна Африка намагалася обійти ордер МКС на арешт Путіна – саміт БРІКС пропонували перенести до Китаю або провести його віртуально. Проте інші члени саміту наклали вето на обидва варіанти. І хоча Путін наполягав на тому, щоб очолити делегацію своєї країни, це ставило ПАР у скрутне становище, –  арешт Путіна у Йоганнесбурзі означав би оголошення війни Росії. Тож зрештою Путін відмовився від поїздки.
  • Росія через недипломатичні, кулуарні контакти намагалась домовитись з Україною про зняття ордера на арешт Путіна. Пропонували Україні два сценарії махінацій: або її сприяння у тому, щоб міжнародний суд в Гаазі відмовився від ордера, або – щоб Україна надала звинувачувальні факти настільки низької якості, щоб Путін легко міг би у суді "відбитися". 
  • Тим часом Джозеф Байден ухвалив рішення передати Міжнародному кримінальному суду докази злочинів Росії в Україні. Таке рішення далося йому непросто, адже довелось подолати супротив 26 розвідувальних інституцій, які діють у США. Американці боялися, що надання інформації МКС розкриє їхніх агентів.