Скільки російських військових на фронті: у Зеленського спростували цифри Путіна
Владімір Путін під час "прямої лінії" сказав, що на фронті в Україні зараз перебувають 244 тисячі окупантів. Також він заявив, що мобілізації у Росії не буде, адже у резерві нібито є сотні тисяч бійців.
Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк розповів 24 Каналу, що останні заяви Путіна не відповідають дійсності. За його словами, на фронті в Україні перебуває інша кількість російських загарбників.
Читайте також Момент X для дипломатії: чому цей тиждень може стати визначальним для України у 2024 році
Скільки окупантів воюють в Україні
"Там перебувають понад 380 тисяч. Вони багато втрачають і мають проводити ротацію. У цьому полягає проблема, адже якби ми мали більше технологічного компонента під назвою "далекобійна ракета з дальністю 150, а краще 250 кілометрів, то багато потенційних "чорних пакетів" були б такими ще на вході на окуповану територію України", – сказав радник голови ОП.
Він додав, що Україна має стратегію просування, а також розуміння того, що треба робити з погляду технологічної складової цієї війни. Нашим партнерам пояснюють, що ми не можемо симетрично воювати, тому потрібні спільні інвестиції, наприклад, у виробництві дронів. Паралельно з цим, якщо не буде радіоелектронного контролю над простором, то тоді ми багато втрачатимемо. Відтак, очевидно, що також потрібні РЕБи різних модифікацій та форматів.
Дуже важлива технологічна складова – це знищення логістики. А знищення логістики – це виключно далекобійна ракета. Це навіть не снаряд на відстань 20 – 40 кілометрів, а виключно далекобійна ракета,
– додав Михайло Подоляк.
Така тактика зрозуміла. Якщо Україна збільшить вогневий тиск, то угруповання росіян на тому чи іншому напрямку стане менш боєздатним. Крім цього, також потрібні мінні трали й обов'язково припинити домінування Росії у повітрі. Країна-агресорка використовує балістику. Якби в нас були штурмовики чи винищувачі-перехоплювачі, як F-16, то багато було б вирішено ще на підльотах до міст. Відповідно уламки ракет, не падатимуть на наші житлові будинки.
Головне, про що ми з партнерами сьогодні говоримо, це дві речі: у війні немає компромісного рішення і друге – є високотехнологічні рішення, які дозволять суттєво змінити те, що відбувається і по лінії фронту, і в тилу російського окупаційного угруповання, і в повітрі,
– наголосив радник голови ОП.
Як змінився психологічний стан окупантів
Зміни у технологіях ведення війни означатимуть інший психологічний стан російських військ та політичної еліти. Наприклад, коли росіяни перебували в очікуванні контрнаступу України, то були пригнічені. Вони очікували розв'язок, відповідальності, боялись того, що буде далі.
Якщо сьогодні ми говоримо, що не можемо просуватися вперед, партнери не можуть передавати нам зброю і починаємо між собою чубитись, то це мотивує їх досидіти до кінця. Вони поводяться більш агресивно, зухвало,
– підкреслив Подоляк.
Треба усвідомлювати, що ми не маємо права мотивувати росіян, а тільки демотивувати. Для цього є кілька способів, зокрема певні технологічні рішення по всій лінії фронту та усунення місць, де вони ще домінують, наприклад, у повітрі.
"А третя складова – це єдність з партнерами. Партнери мають ще раз військовими пакетами зафіксувати допомогу Україні до фіналу цієї війни", – зауважив Подоляк.
Що відомо про виділення допомоги Україні
- Сенат США працюватиме довше й навіть відклав святкові канікули для того, щоб розв'язати питання допомоги Україні. Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер зазначив, що мовиться про 61 мільярд доларів, які гостро необхідні нашій державі. Він додав, що на карту поставлено занадто багато для України, Америки та демократії.
- Під час зустрічі з Володимиром Зеленським президент США Джо Байден оголосив про додаткову допомогу для України. Мовиться про 200 мільйонів доларів. Він підписав документ безпосередньо перед зустріччю зі своїм українським колегою.
- Про новий пакет військової допомоги також оголосила Німеччина. До нього увійде вже другий зенітно-ракетний комплекс Patriot. Крім цього, нададуть боєприпаси до артилерії та гранатометів, вантажівки, системи виявлення дронів, машини для розмінування.