Звикли, що росіянам довіряти не можна: як у Грузії ставляться до російських ухилянтів
Чимало громадян росії тікають від оголошеної путіним мобілізації до Грузії. Водночас грузини обережно ставляться до цього, адже історія навчила їх, що росіянам не варто довіряти.
Про це 24 каналу розповіла головна редакторка SOVA.NEWS (Грузія) Марта Ардашелія. За її словами, у грузинів, зокрема, є побоювання, пов'язані із загрозою національній безпеці.
Читайте також Віримо в ЗСУ, слава Україні, – у Грузії сподіваються на поразку росії
"Грузини звикли, що росії довіряти не варто"
Ардашелія зазначила, що у грузин загалом неоднозначна реакція на масовий потік росіян, які втікають від оголошеної путіним мобілізації.
Це не тому, що грузини русофоби або вороже налаштовані люди. Хоча, в принципі, другий момент можна було би якось пояснити, з огляду на весь історичний бекграунд, який нас пов'язує з цією країною,
– сказала вона.
За словами головної редакторки SOVA.NEWS, це не означає, що грузини налаштовані конкретно проти росіян.
Просто грузини звикли, що росії загалом довіряти не варто. Це продиктовано не початком 90-х чи 2008 роком, а взагалі впродовж усієї історії,
– заявила Ардашелія.
І, зауважила вона, враховуючи все це, у грузинів є побоювання, пов'язані із загрозою національній безпеці.
Яка позиція уряду Грузії щодо росіян-ухилянтів
Ардашелія зауважила, що якась частина населення не довіряє грузинському уряду, який вважає лояльним до москви. У зв'язку із цим теж виникають питання.
Саме через це є хвилювання зараз у суспільстві. Тим паче, що правляча партія "Грузинська мрія" старається якось абстрагуватися від процесів, які відбуваються на кордоні з росією,
– наголосила головна редакторка SOVA.NEWS.
За її словами, депутати із "Грузинської мрії" роблять вигляд, що нічого особливого взагалі не відбувається. Натомість на кордоні з росією складається справжня гуманітарна катастрофа.
Люди там стоять від 4 до 6 днів, щоб перейти через кордон без води, їжі та засобів гігієни,
– сказала Ардашелія.
Вона додала, що з грузинський уряд навіть не потурбувався про те, щоб надавати цим людям хоч якийсь мінімум. А гуманітарну допомогу організовують самі росіяни, які живуть у Грузії після початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Мобілізація в росії: що відомо
- Вранці 21 вересня владімір путін оголосив про часткову мобілізацію в росії, в рамках якої призвуть 300 тисяч осіб. Очільник країни-терористки аргументував цей крок "захистом" тимчасово окупованих територій в Україні.
- Натомість російські ЗМІ повідомляють, що до лав окупаційного війська планують призвати 1 мільйон людей. Про це нібито йдеться у сьомому таємному пункті указу путіна. Хоча влада росії це заперечує.
- Громадяни росії негативно відреагували на оголошення часткової мобілізації. Вони дуже активно почали шукати способи відстрочки від армії або можливість виїхати з країни.
- Ухилянти вирішили втікати до Грузії. Тбілісі досі впускає росіян до країни, тому на кордоні утворилася неймовірна черга з автівок.
Вас може зацікавити – як у Грузії зустрічають втікачів з росії: дивіться відео