Які найбільш поширені порушення під час вручення повісток: адвокат навів приклади

24 серпня 2022, 12:30
Читать новость на русском

Джерело:

SPRAVDI

Воєнний стан в Україні продовжує свою дію. А це автоматично означає, що разом із ним триває мобілізація. Розповідаємо про найпоширеніші помилки під час вручення повісток.

Оскільки мобілізація продовжується, то повістки можуть вручати практично будь-де. Юристи ж сконцентрували свою увагу на поширених помилках під час передачі цього важливого документа.

Читайте також "Білий квиток" та мобілізація: чи підуть люди з таким документом до війська

Поширені помилки під час вручення повісток

Адвокат Андрій Новак наголосив на першому та надзвичайно важливому пункті. Мовиться про видачу повісток співробітниками національної поліції, а також силами ТрО. Правозахисник підкреслив, що це порушення. А все тому, що відповідні підрозділи мають право лише супроводжувати тих, хто уповноважений вручати повістки. Наприклад, співробітників військкоматів.

Ще одне грубе порушення – відправлення повістки поштою або підкладання її під двері. Новак наголошує, що жодних умов для вручення повісток таким чином не передбачено.

Водночас він нагадав, про що йдеться в законі. Так ось у ньому вказано, що відповідний документ мають особисто вручити військовозобов'язаному. Останній, підкреслює адвокат, повинен поставити підпис, який свідчить про отримання повістки.

Також поширеним є виклик до військкомату за допомогою телефонних дзвінків або месенджерів. Андрій Новак підкреслює, що відповідний метод взагалі заборонений. Відтак, можна не реагувати як на дзвінки, так і на повідомлення або залишені під дверима повістки. Ігнорування таких способів запросити вас до військкомату не караються.

Адвокат розповів все, що потрібно знати про мобілізацію: дивіться відео

Які дані мають бути вказані у повістці

Андрій Новак наголосив на важливості правильного заповнення повістки. В інакшому випадку її не можна підписувати й отримувати. Вона щонайменше повинна містити правильно заповнені ваші:

  • прізвище, ім'я та по батькові;
  • дату вашого народження;
  • місце вашого проживання, а точніше – місце реєстрації.

Також правозахисник додав, що на повістці має бути живий підпис начальника територіального центру комплектування, а також печатка.

Водночас він звернув увагу на певні зловживання з боку ТЦК. Наприклад, на блокпостах і вулицях представники військкоматів можуть ходити зі вже заздалегідь підписаними та пропечатаними повістками. Це, наголошує адвокат, незаконно.

Варте уваги – у США показали, як готують зброю для України: дивіться відео