Чи можуть забрати в армію одразу кількох членів сім'ї: пояснення юриста

28 вересня 2023, 10:52
Читать новость на русском

Джерело:

РБК-Україна

В Україні до 15 листопада триватиме воєнний стан і загальна мобілізація. У цей період військовозобов'язаним громадянам від 18 до 60 років можуть вручити повістки.

Наразі в законі України немає чітких правил про те, чи можуть призвати умовно двох братів. Про це розповів адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич, зауваживши, що деякі винятки все ж продумані, передає 24 Канал.

Дивіться також Мобілізація в Україні: чи можуть виключені з військового обліку чоловіки виїжджати за кордон

Чи можуть відправити служити кількох членів однієї сім'ї

У статті 23 Закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" є перелік підстав, які дають змогу громадянам отримати відстрочку. Відповідно, їх не можуть призвати на військову службу.

До прикладу, не призивають членів сім'ї, якщо родичі військовозобов'язаного (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, бабуся або рідні брат із сестрою) загинули чи пропали безвісти під час збройної агресії Росії в Донецькій та Луганській областях, або під час забезпечення національної безпеки й оборони, а також відсічі й стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Точно не будуть мобілізувати тих чоловіків і жінок, чиї близькі родичі загинули на війні або пропали безвісти,
– зауважив Антон Маринич.

За його словами, якщо чоловік перебуває на службі, а дружина займається вихованням дітей, тоді призивати її точно не будуть. І навпаки: чоловіка не можуть забрати в армію, поки його дружина стоїть на захисті України, а він самостійно виховує неповнолітню дитину або дітей.

Мобілізація в Україні

  • В Україні мобілізація триває згідно зі встановленими планами. В Міністерстві оборони поки не готують посилення процесу. Однак залежно від ситуації на фронтах його можуть переглянути. Про це заявив заступник голови Міноборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
  • Для військовозобов'язаних жінок із медичною освітою принципових змін не буде. Проте кабмін ухвалив постанову, яка передбачає, що з 1 жовтня 2023 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою повинні стати на облік у центрах комплектування до кінця 2026 року.
  • Нещодавно у Хмельницькій області чоловік після проходження ВЛК спробував підробити документи. Він змінив слово "придатний" на "непридатний", дописавши дві букви у медичній карті. Через це йому загрожує кримінальне покарання.