Провокації чи потужні рухи: військовий експерт оцінив можливість наступу "Вагнера" з Білорусі
Президент України наказав Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та командувачу ОК "Північ" Сергію Наєву посилити кордон із Білоруссю. Таке доручення глава держави зробив на Ставці 30 червня.
Та справа може бути не лише у ПВК "Вагнера". Про це 24 Каналу заявив військовий експерт, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. Зазначимо, що Володимир Зеленський заявив, що ситуацію "тримають на постійному контролі".
До теми Ігнорувати не варто: чи є ПВК "Вагнера" потенційною загрозою для України зі сторони Білорусі
"Ті табори, які начебто в якихось лісах Білорусі будуються для того, щоб відновлювався "Вагнер", перегруповувався чи приводив себе до ладу. Посилаючись на дані лісника – не дуже коректна й потужна інформація", – вважає Гетьман.
За словами військового експерта, є дані про те, що вагнерівці начебто збиралися пройти Заходом України до Придністров'я.
"У них давно така маячня – вийти на Львів. Здається, що, найімовірніше, це просто лякалки", – переконаний майор запасу ЗСУ.
Яке може бути посилення кордону України з Білоруссю: дивіться відео
Чи є загроза наступу на Київ
Тож посилення українського кордону з Білоруссю – це не обов'язково про кількість людей. Тут може мовитися про більш ретельні та часті перевірки, посилення аеророзвідки чи загалом розвідки на тому напрямку.
"Бо провокації цілком можливі. На моє особисте переконання, вагнерівці навряд чи полізуть отак в такому місці через кордон. Щоби що? Вийти до Києва?" – зауважив Олексій Гетьман.
Максимум 10 батальйонно-тактичних груп – це не та сила, яка може розв'язати якісь питання. Окрім того, є багато розмов про те, що найманців чекають в країнах Африки, на Близькому Сході. Мовиться про контроль видобутку нафти, золота та алмазів для Росії.
Провокація – так. А якісь потужні рухи – навряд чи. Якщо президент Зеленський каже про те, що треба підсилити, він спирається на дані розвідки. Є чим підсилювати, не знімаючи війська з лінії фронту,
– наголосив ветеран російсько-української війни.
Чи є загроза нападу вагнерівців з Білорусі: головне
- Раніше командувач ОК "Північ" Сергій Наєв заявляв, що, якщо вагнерівці нападуть на Україну з території Білорусі, то це для них стане "самогубством". За його словами, ситуація стабільна та контрольована. А українські захисники не фіксують стягування живої сили та техніки окупантів.
- За даними The Economist, високопоставлений український урядовець припустив, що вагнерівців у Білорусі можуть використати у диверсіях проти України. Водночас джерело у військові розвідці повідомляє, що перспектива нового вторгнення окупантів із Півночі – мала. Однак, загарбники можуть влаштувати провокацію. Усе, щоби змусити Київ перекинути сили на цей напрямок.
- У Держприкордонслужбі 27 червня заявили, що активно стежать за ситуацією з вагнерівцями в Білорусі. Там зазначили, що інформація щодо будівництва баз для ПВК "Вагнера" на території Білорусі нині не є дійсною. Утім, повністю такого варіанту розвитку подій виключати не можна.
- Водночас за даними "Радіо Свобода", місцеві помітили вагнерівців на закинутій базі в селі Целі, що в Могильовській області Білорусі. Їм виділили цілу військову частину, яка розташована за 90 кілометрів від Мінська.